Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dopiero po roku ukazał się kolejny numer gazetki rady osiedla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dopiero po roku ukazał się kolejny numer gazetki rady osiedla
09-01-2023 13:23   Janusz Ludwiczak
Ukazał się 10. numer "Na Łazarskim Fyrtlu" – gazetki wydawanej przez Radę Osiedla Św. Łazarz. Tym razem zamiast informacji bieżących ukazały się artykuły dotyczące historii Łazarza.

W grudniu ukazał się nowy, 10. numer "Na Łazarskim Fyrtlu" – biuletynu informacyjnego Rady Osiedla Święty Łazarz, w którym możemy przeczytać m.in. o galerii dawnych widoków Łazarza, a także o historii ulicy Głogowskiej, sołtysówce, dawnej szkole przy ul. Strusia czy działającej na terenie Parku Wilsona szkółce drzew i krzewów. Jest również materiał poświęcony "Zameczkowi" czy kamienicy "Magnolia".

"Na Łazarskim Fyrtlu" ukazał się dopiero po roku. Co ciekawe w biuletynie informacyjnym Rady Osiedla Św. Łazarz nie znajdziemy żadnej informacji o pracach samorządu i wydarzeniach bieżących. Numer w całości opracowało Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

– Jest to specjalny numer podwójny o historii Łazarza wydany we współpracy z Poznańskim Centrum Dziedzictwa. W dystrybucji jest kolejny numer – o podsumowaniach roku i opisujący budżet na 2023 – wyjaśnia Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Na wydawanie gazetki osiedlowej "Na Łazarskim Fyrtlu" Rada Osiedla Św. Łazarz przeznacza rocznie 5 tysięcy złotych. Zastrzeżenia do przeznaczenia środków na wydawanie biuletynu już w sierpniu miała radna Joanna Ellmann.

– W tym roku nie został wydany ani jeden numer, a mija już ósmy miesiąc. Wnioskuję o przeznaczenie tych środków na inne zadanie – wskazywała radna Joanna Ellmann.

– Mamy już podpisaną umowę z wykonawcą tego zadania. Nie ma możliwości cofnięcia już tego zadania – argumentował przewodniczący zarządu osiedla, Andrzej Janowski.

Co ciekawe na początku kadencji Rada Osiedla Św. Łazarz deklarowała, że gazetka będzie ukazywać się regularnie, co kwartał.

– Chcielibyśmy zmienić formułę tego czasopisma. "Wieści Łazarskie" informowały z dużym opóźnieniem o rzeczach, które już się wydarzyły. Chcemy, żeby w czasopiśmie były bardziej świeże wiadomości i pojawiały się informacje o tym co będzie się działo – mówił nam w 2019 r. przewodniczący Andrzej Janowski.

Najnowszy numer "Na Łazarskim Fyrtlu" oraz archiwalne wydania wszystkich biuletynów można pobrać w naszym serwisie www.radaosiedla.lazarz.pl.

Najnowszy numer "Na Łazarskim Fyrtlu" {POBIERZ PDF}


Komentarze (4)

09-01-2023 20:54:00
ignacy
kiedy w końcu zrozumiecie, że określenie "na fyrtlu" jest błędne. Poprawne jest używanie określenia "w fyrtlu". Jak ktoś nie zna gwary niech się za nią nie bierze.
09-01-2023 17:27:27
Qshu
A może to dlatego, że radna Szeszuła, odpowiedzialna za gazetkę, mieszka chyba cały czas w Warszawie. Ciężko znad sojowego latte na placu Zbawiciela myśleć o problemach Łazarza- paranoja!
09-01-2023 16:03:26
mieszkaniec
Ile zarobiło Poznańskie Centrum Dziedzictwa za zrobienie gazetki? Pomijam już, że nikt z radnych nie ruszył się, nie napisał ani słowa... Niech się bractwo weźmie w końcu do roboty, a radnych nierobów wyrzucić.
09-01-2023 14:42:22
Łazarzanin
Panie Janowski i po co była ta krytyka poprzedniej rady? Po co była likwidacja poprzedniej gazetki "Wieści Łazarskie"? Byliście tylko mądrzy w gębie, w krytykowaniu poprzedniej rady i co... nie wiele się różnicie. Po za tym jak Pan śmie łączyć pracę na wysokim stanowisku w ZDM z Radą Osiedla. Ta rada osiedla to totalne nieporozumienie. Na szczęście za rok wybory. Oby już bez pana (p)osła Sterczewskiego.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: