Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dmowskiego będzie zamknięta – "ulica dla dzieci" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dmowskiego będzie zamknięta – "ulica dla dzieci"
12-12-2022 08:16   Janusz Ludwiczak
W związku z imprezą "Ulice dla dzieci – ulice dla wszystkich" w poniedziałek w godz. od 11:00 do 20:30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Dmowskiego, pomiędzy Potockiej i Hetmańską.

Jak informuje Miejski Inżynier Ruchu i ZDM w poniedziałek, 12 grudnia w godz. od 11:00 do 20:30 w związku z imprezą "Ulice dla dzieci" czasowo wstrzymany zostanie ruch pojazdów na odcinku ul. Dmowskiego między ul. Hetmańską i ul. Klaudyny Potockiej.

– Objazd zamkniętego odcinka ulicy w kierunku północnym zaprojektowano ul. Hetmańską, Głogowską i Potockiej, a w kierunku południowym - ul. Potockiej i Kolejową – objaśnia Miejski Inżynier Ruchu.

Inicjatywa "Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich" to projekt integracyjny od 2 lat realizowany ze środków budżetowych Miasta, a tym razem finansowany przez UNICEF. Jego realizatorem jest Fundacja Instytut Rozwoju Aktywności.

– "Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich" to pomysł na przestrzeń, która - zazwyczaj otwarta dla ruchu zmotoryzowanego - na kilka godzin zostanie tymczasowo zamknięta i udostępniona dzieciom oraz ich rodzicom i opiekunom do zabawy. W tym roku będzie można wziąć udział aż w czterech takich wydarzeniach. W strefie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy policjanci i strażnicy miejscy będą tłumaczyć najmłodszym zasady poruszania się po mieście i wyjaśniać, na czym polega pierwsza pomoc. W strefie łamigłówek w specjalnie przygotowanych skrzynkach i stanowiskach dzieci będą mogły odkryć "skarb Poznania". Wszystkie łamigłówki będą przygotowane w dwóch językach, tak, by dzieci polskie i ukraińskie mogły bawić się razem – informuje magistrat.

"Ulica dla dzieci" na Dmowskiego potrwa w godz. od 13:00 do 19:00 (przy Szkole Podstawowej nr 77). Z kolei w sobotę, 17 grudnia w godz. od 15:00 do 20:00 wydarzenie odbędzie się w Parku Kasprowicza.


Zdjęcie ilustracyjne
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (1)

13-12-2022 22:03:16
igncay
kolejna bezsensowna inicjatywa
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: