Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Balkon przy Matejki nagrodzony przez miasto - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Balkon przy Matejki nagrodzony przez miasto
09-12-2022 07:15   Janusz Ludwiczak
Balkon państwa Doroty i Macieja Majewskich przy ul. Matejki 53 zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji konkursu "Zielony Poznań".

Już po raz 29. odbył się konkurs "Zielony Poznań", którego celem jest kształtowanie u mieszkańców postaw proekologicznych, zachęcenie do dbania o tereny zielone w miejscu zamieszkania i pracy. W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy, którzy ukwiecają swoje balkony, przydomowe ogrody czy swoje działki, a także do przedsiębiorców.

– Wpłynęło 37 zgłoszeń od mieszkańców, z czego najwięcej, bo 12 w kategorii balkony, a także: ogród przydomowy – 7, zielone podwórko – 7, kwietnik osiedlowy – 6, zieleniec – 3, pasy zieleni – 3, okno – 1, kwietnik zakładowy – 1 oraz loggia – 1 – wyjaśnia Sylwia Badzińska z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Do etapu miejskiego zgłoszone zostały dwa obiekty: balkon przy ul. Matejki oraz ogród przy ul. Krauthofera 35.

– Konkurs składa się z dwóch etapów (osiedlowy i miejski). W pierwszym etapie - osiedlowym konkursu, przedstawiciele Rad Osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz stowarzyszeń działających na rzecz działkowców dokonali do 20 lipca oceny i wyboru zgłoszonych obiektów. Najwyżej ocenione z nich przeszły do etapu drugiego konkursu - miejskiego. Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta, powołana przez Prezydenta Miasta Poznania, wybrała najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w pięciu kategoriach konkursu – wyjaśnia Ewelina Murzydło z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Do XXIX edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono w sumie 2 312 obiektów, z czego do etapu miejskiego przeszło 82 z nich.

– Komisja wyłoniła 15 laureatów w poszczególnych kategoriach oraz przyznała 11 wyróżnień, w tym wyróżnienie Dyrektora Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu UAM w Poznaniu w kategorii "Zieleń i woda" oraz wyróżnienie Kierownika Katedry Roślin Ozdobnych, Dendrologii i Sadownictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – objaśnia Ewelina Murzydło.

W kategorii "balkony" trzecie miejsce zajęli państwo Dorota i Maciej Majewscy za przystrojenie balkonu przy ul. Matejki 53. To już ich kolejne wyróżnienie.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: