Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni zdecydowali o remontach chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni zdecydowali o remontach chodników
28-11-2022 06:45   Janusz Ludwiczak
Niegolewskich i Klonowica – to ulice, które znalazły się na przyszłorocznej liście remontów chodników. Podczas środowej sesji łazarscy radni decydowali też czy kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w trybie zdalnym czy stacjonarnie. Co ciekawe aż 9 radnych woli posiedzenia przez internet.

Nieco ponad pół godziny trwałą środowa – listopadowa, 47.sesja Rady Osiedla Święty Łazarz. Na początku posiedzenia, które po raz kolejny odbyło się w trybie zdalnym przez internet przewodniczący Zarządu Osiedla, Andrzej Janowski poinformował, że Fundacja Otwarta Strefa Kultury otrzymała 10 tysięcy złotych na organizację sylwestra na Skwerze Eki z Małeki.

Wycofany został też z porządku obrad projekt uchwały w sprawie ustalenia listy priorytetowych zadań w zakresie przebudowy ulic w granicach Strefy Płatnego Parkowania na rok 2023.

– Nie jest jeszcze znany budżet miasta po poprawkach. Proponuję poczekać z tą uchwałą do stycznia. Wtedy będziemy znać wysokość środków na inwestycje – argumentował Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni uchwali za to listę zadań w zakresie przyszłorocznych remontów chodników. I tak w pierwszej kolejności wyremontowany zostanie chodnik po południowej stronie ulicy Niegolewskich, na odcinku od Jarochowskiego do Bogusławskiego. Zaplanowano też remont chodników w ciągu ulicy Klonowica, jednak ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana tylko w przypadku wystarczających środków finansowych.

– Z naszego budżetu na remonty chodników przeznaczamy 100 tys. zł. Do tego z ZDM otrzymamy 70 tys. zł – mówił radny Andrzej Janowski.

Za podjęciem uchwały było 16 radnych, od głosu wstrzymała się jedynie radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

W dalszej części sesji radni decydowali o tym czy kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w trybie zdalnym czy stacjonarnie.

Przypomnijmy, że 21 września po ponad 2-letniej przerwie łazarscy radni w końcu spotkali się na sesji osobiście na żywo, w formie tradycyjnej. Jednak październikowa i listopadowa sesja została przeprowadzona znów przez internet.

Jeden głos zdecydował, że grudniowa sesja odbędzie się w formie stacjonarnym. Za tym rozwiązaniem było 9 radnych. Za sesją internetową było 8 osób, a jedna wstrzymała się od głosu.

Jak głosowali radni w sprawie sposobu przeprowadzenia kolejnej sesji?
 1. Sylwia Badzińska – sesja stacjonarna
 2. Joanna Ellmann – sesja stacjonarna
 3. Agnieszka Hoffmann – NIEOBECNA
 4. Andrzej Janowski – sesja zdalna
 5. Wojciech Kosiedowski – WSTRZYMAŁ SIĘ
 6. Dorota Koszal – sesja zdalna
 7. Paweł Kowalczyk – sesja stacjonarna
 8. Dawid Krupa – sesja zdalna
 9. Janina Łukarska – sesja zdalna
10. Damian Marciniak – sesja stacjonarna
11. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz – sesja stacjonarna
12. Roman Modrzyński – sesja stacjonarna
13. Tomasz Naradowski – sesja zdalna
14. Maciej Nowak – NIEOBECNY
15. Marcin Pakuła – sesja stacjonarna
16. Szymon Pawelczyk – sesja stacjonarna
17. Jakub Skurzyński – sesja zdalna
18. Amadeusz Smirnow – sesja zdalna
19. Klaudia Stecka – sesja stacjonarna
20. Franciszek Sterczewski – SPÓŹNIONY (nie głosował)
21. Beata Szeszuła – sesja zdalna.

Do porządku obrad dodany został punkt w sprawie zaopiniowania zamiaru zbycia nieruchomości miejskiej położonej przy ul. Klaudyny Potockiej. Chodzi o trójkątną działkę (nr 44/18), położoną przy skrzyżowaniu z ul. Łukaszewicza. Za było 11 radnych. Przeciw było 3 radnych: Sylwia Badzińska, Dorota Koszal i Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. Od głosu wstrzymały się 4 osoby: Klaudia Stecka, Wojciech Kosiedowski, Paweł Kowalczyk i Damian Marciniak.

Na zakończenie radni podjęli uchwałę o przyznaniu sobie diet za miesiąc listopad. Za było 15 radnych, przeciw głosowały 2 radne: Sylwia Badzińska i Joanna Ellmann, a radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz wstrzymała się od głosu.

Po 28 minutach, o godz. 19:03 sesja została zakończona. Kolejne posiedzenie zaplanowano na 14 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XLVII (zwyczajna-zdalna) 23.11.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (10)

06-12-2022 16:04:49
Qshu
@Redakcja - bardzo dziękuję za odpowiedź i zaangażowanie w temacie. Myślę, że to bardzo istotny temat i mieszkańcy mają prawo wiedzieć, który z radnych osiedlowych ma pojęcie co dzieje się w naszej dzielnicy. Nie wiem jak Pani Szeszuła jest w stanie to określić z odległości ponad 300 km. Może warto zapytać o to przewodniczącego Rady? Druga kwestia - Panie Redaktorze warto też zapytać o nasz dzielnicowy biuletyn. Jest uwzględniony w budżecie rady a jakoś dziwnym trafem nie ukazuje się już od kilku miesięcy - dla mnie to niepokojące. Dziękuję z góry za zaangażowanie i zajęcie się tematem
05-12-2022 23:03:50
REDAKCJA
@Qshu: Już kiedyś o tym pisałem. Dla przykładu radny/poseł Franciszek Sterczewski - więcej tutaj. Nie ma przepisów w regulaminie rad osiedli, dany radny musi być np. zameldowany (na terenie danej jednostki). Ale do tematu będę z pewnością niebawem wracać.
05-12-2022 12:12:45
Qshu
Myślę, że temat radnych osiedlowych mieszkających poza naszym miastem to dobry temat dla redakcji Łazarz.pl. Panie Redaktorze czy badał Pan już tę sprawę? pozdrawiam mieszkaniec i czytelnik strony
03-12-2022 17:54:31
As
@Qshu jeszcze dochodzi do tego radny przyjeżdżający do Poznania pojeżdzić na rowerku po pijaku. Ale ten to chyba chociaż diet nie pobiera.
03-12-2022 08:51:36
Qshu
@xyz masz rację - to pionek entuzjasty rowerowania. W tym ich "przewrocie pałacowym" odegrała istotną rolę. Zastanawiam się jak długo jeszcze mieszkańcy Łazarza będą to tolerować. Nie możemy nic z tym zrobić? Przecież to śmieszne, że laska mieszkająca ponad 300km stąd będzie decydować co u nas się dzieje. No coś - dieta radnego potrzebna w Warszawie
02-12-2022 11:29:59
Gienek
W końcu będą te remonty...
01-12-2022 00:35:28
xyz
To wykopać ją z rady, ale pewnie to towarzystwo wzajemnej adoracji...
29-11-2022 10:39:58
qshu
@xyz i @As - bo bezradna Szeszuła mieszka w Warszawie i ma pewnie gdzieś co dzieje się na naszym fyrtlu.
28-11-2022 15:32:11
As
Bo dwoje z nierobów nie mieszka w Poznaniu i radnymi osiedlowymi są tylko z nazwy.
28-11-2022 12:05:14
xyz
A dlaczego te nieroby zbieraja sie wciaz online?? Czyzby znow byly jakies obostrzenia, a ja o tym nie wiem??Czy to zwyczane lenistwo??

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: