Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarscy radni zdecydowali o remontach chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarscy radni zdecydowali o remontach chodników
28-11-2022 06:45   Janusz Ludwiczak
Niegolewskich i Klonowica – to ulice, które znalazły się na przyszłorocznej liście remontów chodników. Podczas środowej sesji łazarscy radni decydowali też czy kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w trybie zdalnym czy stacjonarnie. Co ciekawe aż 9 radnych woli posiedzenia przez internet.

Nieco ponad pół godziny trwałą środowa – listopadowa, 47.sesja Rady Osiedla Święty Łazarz. Na początku posiedzenia, które po raz kolejny odbyło się w trybie zdalnym przez internet przewodniczący Zarządu Osiedla, Andrzej Janowski poinformował, że Fundacja Otwarta Strefa Kultury otrzymała 10 tysięcy złotych na organizację sylwestra na Skwerze Eki z Małeki.

Wycofany został też z porządku obrad projekt uchwały w sprawie ustalenia listy priorytetowych zadań w zakresie przebudowy ulic w granicach Strefy Płatnego Parkowania na rok 2023.

– Nie jest jeszcze znany budżet miasta po poprawkach. Proponuję poczekać z tą uchwałą do stycznia. Wtedy będziemy znać wysokość środków na inwestycje – argumentował Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni uchwali za to listę zadań w zakresie przyszłorocznych remontów chodników. I tak w pierwszej kolejności wyremontowany zostanie chodnik po południowej stronie ulicy Niegolewskich, na odcinku od Jarochowskiego do Bogusławskiego. Zaplanowano też remont chodników w ciągu ulicy Klonowica, jednak ta inwestycja będzie mogła zostać zrealizowana tylko w przypadku wystarczających środków finansowych.

– Z naszego budżetu na remonty chodników przeznaczamy 100 tys. zł. Do tego z ZDM otrzymamy 70 tys. zł – mówił radny Andrzej Janowski.

Za podjęciem uchwały było 16 radnych, od głosu wstrzymała się jedynie radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

W dalszej części sesji radni decydowali o tym czy kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w trybie zdalnym czy stacjonarnie.

Przypomnijmy, że 21 września po ponad 2-letniej przerwie łazarscy radni w końcu spotkali się na sesji osobiście na żywo, w formie tradycyjnej. Jednak październikowa i listopadowa sesja została przeprowadzona znów przez internet.

Jeden głos zdecydował, że grudniowa sesja odbędzie się w formie stacjonarnym. Za tym rozwiązaniem było 9 radnych. Za sesją internetową było 8 osób, a jedna wstrzymała się od głosu.

Jak głosowali radni w sprawie sposobu przeprowadzenia kolejnej sesji?
 1. Sylwia Badzińska – sesja stacjonarna
 2. Joanna Ellmann – sesja stacjonarna
 3. Agnieszka Hoffmann – NIEOBECNA
 4. Andrzej Janowski – sesja zdalna
 5. Wojciech Kosiedowski – WSTRZYMAŁ SIĘ
 6. Dorota Koszal – sesja zdalna
 7. Paweł Kowalczyk – sesja stacjonarna
 8. Dawid Krupa – sesja zdalna
 9. Janina Łukarska – sesja zdalna
10. Damian Marciniak – sesja stacjonarna
11. Agnieszka Michalak-Pietkiewicz – sesja stacjonarna
12. Roman Modrzyński – sesja stacjonarna
13. Tomasz Naradowski – sesja zdalna
14. Maciej Nowak – NIEOBECNY
15. Marcin Pakuła – sesja stacjonarna
16. Szymon Pawelczyk – sesja stacjonarna
17. Jakub Skurzyński – sesja zdalna
18. Amadeusz Smirnow – sesja zdalna
19. Klaudia Stecka – sesja stacjonarna
20. Franciszek Sterczewski – SPÓŹNIONY (nie głosował)
21. Beata Szeszuła – sesja zdalna.

Do porządku obrad dodany został punkt w sprawie zaopiniowania zamiaru zbycia nieruchomości miejskiej położonej przy ul. Klaudyny Potockiej. Chodzi o trójkątną działkę (nr 44/18), położoną przy skrzyżowaniu z ul. Łukaszewicza. Za było 11 radnych. Przeciw było 3 radnych: Sylwia Badzińska, Dorota Koszal i Agnieszka Michalak-Pietkiewicz. Od głosu wstrzymały się 4 osoby: Klaudia Stecka, Wojciech Kosiedowski, Paweł Kowalczyk i Damian Marciniak.

Na zakończenie radni podjęli uchwałę o przyznaniu sobie diet za miesiąc listopad. Za było 15 radnych, przeciw głosowały 2 radne: Sylwia Badzińska i Joanna Ellmann, a radna Agnieszka Michalak-Pietkiewicz wstrzymała się od głosu.

Po 28 minutach, o godz. 19:03 sesja została zakończona. Kolejne posiedzenie zaplanowano na 14 grudnia.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XLVII (zwyczajna-zdalna) 23.11.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (10)

06-12-2022 16:04:49
Qshu
@Redakcja - bardzo dziękuję za odpowiedź i zaangażowanie w temacie. Myślę, że to bardzo istotny temat i mieszkańcy mają prawo wiedzieć, który z radnych osiedlowych ma pojęcie co dzieje się w naszej dzielnicy. Nie wiem jak Pani Szeszuła jest w stanie to określić z odległości ponad 300 km. Może warto zapytać o to przewodniczącego Rady? Druga kwestia - Panie Redaktorze warto też zapytać o nasz dzielnicowy biuletyn. Jest uwzględniony w budżecie rady a jakoś dziwnym trafem nie ukazuje się już od kilku miesięcy - dla mnie to niepokojące. Dziękuję z góry za zaangażowanie i zajęcie się tematem
05-12-2022 23:03:50
REDAKCJA
@Qshu: Już kiedyś o tym pisałem. Dla przykładu radny/poseł Franciszek Sterczewski - więcej tutaj. Nie ma przepisów w regulaminie rad osiedli, dany radny musi być np. zameldowany (na terenie danej jednostki). Ale do tematu będę z pewnością niebawem wracać.
05-12-2022 12:12:45
Qshu
Myślę, że temat radnych osiedlowych mieszkających poza naszym miastem to dobry temat dla redakcji Łazarz.pl. Panie Redaktorze czy badał Pan już tę sprawę? pozdrawiam mieszkaniec i czytelnik strony
03-12-2022 17:54:31
As
@Qshu jeszcze dochodzi do tego radny przyjeżdżający do Poznania pojeżdzić na rowerku po pijaku. Ale ten to chyba chociaż diet nie pobiera.
03-12-2022 08:51:36
Qshu
@xyz masz rację - to pionek entuzjasty rowerowania. W tym ich "przewrocie pałacowym" odegrała istotną rolę. Zastanawiam się jak długo jeszcze mieszkańcy Łazarza będą to tolerować. Nie możemy nic z tym zrobić? Przecież to śmieszne, że laska mieszkająca ponad 300km stąd będzie decydować co u nas się dzieje. No coś - dieta radnego potrzebna w Warszawie
02-12-2022 11:29:59
Gienek
W końcu będą te remonty...
01-12-2022 00:35:28
xyz
To wykopać ją z rady, ale pewnie to towarzystwo wzajemnej adoracji...
29-11-2022 10:39:58
qshu
@xyz i @As - bo bezradna Szeszuła mieszka w Warszawie i ma pewnie gdzieś co dzieje się na naszym fyrtlu.
28-11-2022 15:32:11
As
Bo dwoje z nierobów nie mieszka w Poznaniu i radnymi osiedlowymi są tylko z nazwy.
28-11-2022 12:05:14
xyz
A dlaczego te nieroby zbieraja sie wciaz online?? Czyzby znow byly jakies obostrzenia, a ja o tym nie wiem??Czy to zwyczane lenistwo??
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: