Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy szkołach powstaną zbiorniki retencyjne na deszczówkę? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy szkołach powstaną zbiorniki retencyjne na deszczówkę?
23-11-2022 08:01   Janusz Ludwiczak
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy zbiegu ulic Jarochowskiego i Wyspiańskiego mogą powstać zbiorniki na deszczówkę, zaś na boisku SP77 przy Dmowskiego miałyby powstać zbiornik retencyjny. Inwestycje miałaby zrealizować spółką Aquanet Retencja w ramach Planu Inwestycji Gospodarowania Wodami Opadowymi na terenie Miasta Poznania na lata 2024-2028 – był to jeden z tematów ostatniej sesji Rady Osiedla Św. Łazarz.

Na początku październikowej sesji łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany budżetu na przyszły rok, która była tylko kosmetyczną poprawką. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych prosił o dodanie do nazwy zadania "Zapewnienie opieki wytchnieniowej na terenie Osiedla Św. Łazarz" dopisku "dla osób z niepełnosprawnościami".

W dalszej części sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wniosku do Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska o ujęcie Potrzeb Inwestycyjnych dotyczących budowy, rozbudowy odcinków lub odtworzenia urządzenia wchodzącego w skład sieci kanalizacji deszczowej na terenie Miasta Poznania w zakresie dotyczącym obszaru Osiedla.

– Otrzymaliśmy od Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska pismo z informacją o możliwości zgłaszania wniosków do Planu Inwestycji Gospodarowania Wodami Opadowymi na terenie Miasta Poznania na lata 2024-2028. Proponuję, aby do planu zgłosić budowę zbiorników na deszczówkę na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 oraz budowę zbiornika retencyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 77 – argumentował podczas sesji Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Zadanie to miałaby realizować spółka Aquanet Retencja. Obie inwestycje szacowane są na 600 tys. zł.

Na zakończenie październikowego posiedzenia łazarscy radni podjęli uchwały w sprawie rekomendacji dla Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty w zakresie realizacji zadania „Organizacja wydarzeń kulturalnych na terenie Osiedla (konkurs grantowy)”.

Na placu przed Szkołą Podstawową nr 77 ma stanąć globus, który pełnić będzie funkcję kolektora nakrętek. Będą one zbierane z przeznaczeniem na cel charytatywny.

Z kolei Fundacja Bezlik na Rynku Łazarskim planuje zorganizować świąteczny koncert zespołu gospel oraz pokaz artystyczny Fire Show.

Dziś o godz. 18:30 odbędzie się kolejna, już 47. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Radni podejmą decyzję m.in. w sprawie ustalenia listy priorytetowych zadań w zakresie remontów ulic i chodników.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XLVI (zwyczajna-zdalna) 26.10.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (3)

24-11-2022 05:37:05
Qshu
@PZ - ???? jaka Joanno, Krzyskie jestem. Andrzej zejdź z roweru i przestań gwiazdorzyć. A pani "redaktor" Szeszuła na obczyźnie niech się weźmie do roboty, bo kasa leci a nic nie robi. No tak koszty w Warszawie wysokie.
23-11-2022 09:18:09
PZ
@Qshu Spokojnie Joanno, nie denerwuj się ;)
23-11-2022 08:07:51
Qshu
A gdzie gazetka dzielnicowa? Czy to przez to, że "redaktor" Szeszuła mieszka już w Warszawie i na w gdzieś naszą dzielnicę?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: