Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"145" będzie można dojechać z Łazarza do Lasku Marcelińskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"145" będzie można dojechać z Łazarza do Lasku Marcelińskiego?
15-11-2022 06:40   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmienić trasę linii autobusowej nr 145. Opinie w tej sprawie podejmą rady osiedli.

O planowanej zmianie trasy autobusów linii nr 145 mówiło się już trzy lata temu. Nowy przebieg "stoczterdziestkipiątki" miałby przede wszystkim poprawić komunikację w ciągle rozbudowującym się Marcelinie.

– Proponowana zmiany trasy autobusu 145 na Marcelinie ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej w tym rejonie miasta. Od wielu lat trwa intensywny rozwój kwartału ograniczonego ulicami: Bułgarska, Marcelińska, Wałbrzyska i Ptasia. Szybko przybywa tam budynków mieszkalno-usługowych, dlatego wyszliśmy z propozycją zmiany na linii nr 145. Autobus mógłby zatrzymywać się na przystanku Rycerska przy ulicy Marcelińskiej, po zachodniej stronie (wykorzystywanym przez linię numer 148), ponadto planowana jest budowa pary przystanków przy ul. Ptasiej – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Tymczasem jak zwraca uwagę Dariusz Preiss z portalu aglomeracja.net dojazd na dworzec kolejowy stracą starsi mieszkańcy Abisynii.

– Zmiana nie poprawi zanadto skomunikowania nowych osiedli z miastem, odetnie natomiast od linii 145 mieszkańców północno–zachodniej części osiedla Grunwald–Południe zwanej Abisynią. Z centrum osiedli deweloperskich, rozrastających się już w małą dzielnicę, do projektowanych przystanków będzie mniej więcej tak samo daleko, jak do obecnych. Droga z Abisynii do autobusu znacznie się natomiast wydłuży. Utratę autobusu 145 przy Marszałkowskiej boleśnie odczują starsi mieszkańcy, których na Abisynii nie brakuje. Na Wałbrzyskiej, a więc pomiędzy osiedlem deweloperskim a uczęszczanym przez mieszkańców Laskiem Marcelińskim nie przewiduje się żadnego przystanku – wskazuje Dariusz Preiss.

Opinię w sprawie zmiany trasy linii autobusowej nr 145 podejmą rady osiedli, przez teren których przebiega.


Map: ZTM


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: