Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

3331 maratończyków przebiegło przez Łazarz {◎ GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
3331 maratończyków przebiegło przez Łazarz {◎ GALERIA ZDJĘĆ}
20-10-2022 00:34   Janusz Ludwiczak
Po 3-letniej przerwie spowodowanej pandemią w niedzielę odbył się Poznań Maraton, którego trasa już po raz dziewiąty prowadziła przez Łazarz. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości nieco ponad 42 km. Padły dwa nowe rekordy.

Poznański maraton odbył się po raz ostatni w październiku 2019 roku. Biegi nie były organizowane z powodu pandemii. W minioną niedzielę, 16 października na starcie 21. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza pojawiło się 3415 biegaczy, z czego trasę o długości 42 km i 195 metrów ukończyło 3331 zawodników z 26 krajów.

Start 21. Poznań Maraton znajdował się przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej, dalej trasa biegu prowadziła przez Grunwald, Marcelin, Ławicę, Junikowo, Raszyn i następnie ulicami: Arciszewskiego, Hetmańską. Na ulicy Hetmańskiej, na wysokości Lodowej znajdował się 17 km. Po pokonaniu dalszej trasy przez Rataje, Chartowo, Maltę, Śródkę, centrum, Sołacz, Ogrody maratończyli biegli ulicą Grunwaldzką do mety, która znajdowała się na Placu Św. Marka, przy samej targowej Iglicy.

Zwyciezcą 21. Poznań Maraton został Etiopczyk Bazu Worku Hayla, który ponad 42-kilometrową trasę ukończył w czasie 2 godzin 11 minut i 27 sekund, pobijając tym samym rekord trasy.

Rekord trasy w czasie 2:27:1 ustanowiła też Kenijka Caroline Cheptanui Kilel. Wynik ten okazał się lepszy od poprzedniego o prawie 5 minut.

W maratonie wzięli udział też wózkarze. Zwyciężył trzykrotny mistrz paraolimpijski Rafał Wilk (1:04:56), tuż za nim Krzysztof Plewa i Marek Wiśniewski. Jedyna w tej kategorii pani, Anna Oroszova ze Słowacji dojechała do mety z czasem 1:21:58.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: