Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy płacą już za postój na Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy płacą już za postój na Hetmańskiej, Reymonta i Przybyszewskiego
07-10-2022 07:30   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku strefa płatnego parkowania obejmie już północną część ulicy Hetmańskiej oraz wschodnią stronę ulic: Reymonta i Przybyszewskiego. Równocześnie wprowadzony został zakaz parkowania na ulicy Reymonta, pomiędzy Grunwaldzką i Wyspiańskiego.

Strefa płatnego parkowania objęła północną część ulicy Hetmańskiej – od Reymonta do Kasprzaka (na dalszym odcinku do wiaduktu kolejowego nie ma możliwości parkowania), a także wschodnią stronę ulicy Reymonta oraz Przybyszewskiego.

– Wprowadzimy korekty granic strefy. Zmiany ułatwią życie mieszkańcom, którzy mieszkają przy tych ulicach, a także uwolnimy chodniki, które często są zastawione przez samochody – zaznacza Piotr Libicki, wicedyrektor ZDM.

Równocześnie wprowadzony został zakaz parkowania na ulicy Reymonta, pomiędzy Grunwaldzką i Wyspiańskiego.

Równocześnie od 3 października strefa płatnego parkowania została rozszerzona o Berdychowo, Piotrowo i św. Rocha, czyli obszar ograniczony ulicami: Wyszyńskiego, Jana Pawła II, Krzywoustego oraz Wartą i Cybiną – czy rejon Politechniki Poznańskiej. Ponadto Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania została powiększona do ul. Pułaskiego, Armii Poznańskiej i ulica Cicha.

Dodajmy, że od 1 sierpnia obowiązuje dłuższa strefa płatnego parkowania, która na Łazarzu (i również na Wildzie) w dni robocze jest nie do godz. 18:00, lecz do 20:00.

– Wydłużenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu do godz. 20:00 to jest postulat płynący od samych mieszkańców i rad osiedli. Takie są też wnioski z ankiety, jaką niedawno przeprowadziliśmy. Już po godz. 17 pojawiają się problemy z parkowaniem, kiedy mieszkańcy wracają z pracy do domu. Zmiany ujednolicą też godziny parkowania, które będzie w całym mieście do godz. 20:00 – zarówno w centrum, jak i dzielnicach objętych strefą – tłumaczył podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Poznania Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. Przestrzeni Publicznej.

ZOBACZ TAKŻE: Rada osiedla chce, by strefa parkowania została poszerzona aż do ulicy Palacza i Krauthofera


Komentarze (6)

12-10-2022 16:38:52
@ania
Mamy anarchię rowerową. A ty zachowujesz się jak troll.
12-10-2022 10:44:05
ania
ukrócanie anarchii samochodowej trwa, brawo Poznań!
10-10-2022 14:36:26
Poznaniak
Niestety przez nieodpowiedzialne decyzje rowerowych hobbystów to miasto umiera... Z Wrocławiem już nawet nie ma możliwości porównania.
10-10-2022 11:12:01
Poznaniak
A ty człowieku jeździsz samochodem czy rowerem,jesteś pełnosprawny ruchowo,bo my mamy problem z parkowaniem.Niestety z różnych względów musimy korzystać z samochodu a nie mamy karty SPP.Placimy podatki w Poznaniu,ale traktowani jesteśmy jak skarbonka miasta.
08-10-2022 21:28:30
zadowolony
Bardzo się cieszę, wreszcie samochody znikają z chodników :) miejsce samochodów jest na jezdni, albo na parkingu. Bardzo dziękuję radnym i Zarządowi Dróg Miejskich, dobra robota, oby tak dalej!
07-10-2022 09:36:28
MARAS
RADA OSIEDLA ŁAZARZ POD PŁASZCZYKIEM , ŻE MIESZKAŃCY SIĘ DOMAGAJĄ ROZSZERZAJĄ STREFĘ PŁATNEGO PARKOWANIA W ZAMIAN ZABIERAJĄC MIEJSCA PARKINGOWE I WBIJAJĄ SŁUPKI METALOWE. JAKBY KTÓRYŚ Z TYCH " ORŁÓW" POMYŚLAŁ TO ZAMIAST TYCH SŁUPKÓW MOZNA BY POSADZIĆ NISKIĄ ZIELEŃ. NO ALE ONI WSZYSTKO LEPIEJ WIEDZA , CO JEST LEPSZE DLA MIESZKAŃCA. GDYBY ROSŁA NISKA ZIELEŃ , TO ZAWSZE MOŻNA WJECHAĆ SAMOCHODEM NIE USZKADZAJĄĆ POJAZDU W RAZIE GDY CHCĄ PRZEJECHAĆ SŁUŻBY RATOWNICZE, GDY SĄ TE NIESZCZĘSNE SŁUPKI, NIKT SIĘ NIE ODWAŻY USZKADZAJĄC SWÓJ POJAZD , ŻEBY PRZEPUŚCIĆ NP. POGOTOWIE RATUNKOWE. W RATOWANIU CZŁOWIEKA LICZY SIĘ KAŻDA SEKUNDA !!!! ALE SKĄD TAKIE OSOBY MAJĄ WIEDZIEĆ , JAK BRAKUJE IM ZWYKLEJ EMPATII I ZROZUMIENIA. KIEDYŚ ONI TEZ BĘDĄ W PODESZŁYM WIEKU , BĘDĄ CHCIELI ZAPARKOWAĆ , BĘDĄ W KÓLKO JEŻDZIC I PRZEKLINAĆ TYCH CO TO WYMYŚLILI. ALE PO CHWILI DOJDA DO WNIOSKU , ŻE SAMI ZGOTOWALI SOBIE TEN LOS.!!!!! CZAS SZYBKO MIJA..... WIĘCEJ ZROZUMIENIA I EMPATII DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW. NIM COŚ ZROBISZ GŁUPIEGO , POMYŚL CZY WSZYSCY BĘDA Z TEGO ZADOWOLENI.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: