Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Palmiarnia: Wykluły się małe żółwie – "mają 16 mm długości" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Palmiarnia: Wykluły się małe żółwie – "mają 16 mm długości"
02-10-2022 01:26   Janusz Ludwiczak
Palmiarnia ma nowych mieszkańców – wykluły się właśnie malutkie żółwie gatunku piżmiki brzytwogrzbiete (Sternotherus carinatus).

Piżmiki brzytwogrzbiete to żółwie z podgatunku skrzytoszyjnych. Występują głównie w południowej części USA. W naturze żyją do 30 lat.

Posiadają silne szczęki, przystosowane do kruszenia muszli mięczaków. Potrafią godzinami przekopywać dno w ich poszukiwaniu. Żywią się ślimakami, owadami i ich larwami, a także rybami i skorupiakami.

Samice piżmaków posiadają krótsze ogony niż samce i są zdolne do rozmnażania między 4 a 7 rokiem życia lub po przekroczeniu 80 mm długości, składają 2-8 jaj, które wykluwają się w ciągu 109-139 dni.

Okazy tego gatunku i wiele innych można oglądać w Palmiarni, która od października otwarta jest od wtorku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 (kasa i ostatnie wejście do 15:00, a w soboty, niedziele i święta o godzinę dłużej. Bilety wstępu kosztują 16 złotych, ulgowe – 12 zł (dla dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny).


R E K L A M A

Fot: Palmiarnia Poznańska

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: