Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Seniorzy wystąpili na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Seniorzy wystąpili na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
28-09-2022 07:35   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "A to Polska właśnie" już po raz 12. odbył się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, podczas którego wystąpili seniorzy z dziennych domów pomocy.

15 września w auli Parafii Michała Archanioła, przy ul. Stolarskiej odbył się XII Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Seniorów. Na scenie wystąpiło siedem zespołów: "Akord" z Klubu Winogrady, "Biały kwiat " z Osiedlowego Domu Kultury Bajka, "Olszyna" ze swarzędzkiego Ośrodka Kultury, "Belkanto" z Klubu Seniora Złota Jesień w Poznaniu, gospodarze - Zespół "Jesienne Róże" z Zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznych - filia nr 1 "Klub Centrum" oraz duet – Krystyna Jackowska i Andrzej Rakowski.

– Festiwal Piosenki Żołnierskiej Seniorów odbył się po raz pierwszy w 2009 roku. Uczestniczą w nim seniorzy z dziennych domów pomocy i klubów seniora domów osiedlowych. Seniorzy lubią śpiewać. Piosenka żołnierska jest dla nich rytmiczna. Uczestnicy walczą o pierwsze, drugie i trzecie miejsce, jakimi są złote, srebrne i brązowe statuetki. Jest to już piąta edycja festiwalu, pomyślimy o rozszerzeniu formuły również na piosenkę harcerską, żeglarską i turystyczną – wyjaśnia Elżbieta Porada-Murawska, współorganizator festiwalu.


Fot: Zespół Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Seniorzy tworzą mural z użyciem farb antysmogowych

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: