Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 56 tysięcy osób kąpało się w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 56 tysięcy osób kąpało się w Parku Kasprowicza
09-09-2022 06:40   Janusz Ludwiczak
W ubiegłą środę wraz z końcem wakacji zamknięta została pływalnia letnia w Parku Kasprowicza. Okazuje się, że najwięcej osób skorzystało z basenów pod chmurką w ostatnią sobotę sierpnia.

Jak udało nam się dowiedzieć w tym roku – od 25 czerwca do 31 sierpnia z pływalni letniej w Parku Kasprowicza skorzystało dokładnie 56 287 osób.

– W czerwcu mieliśmy 8300 osób , w lipcu 21 000, a w sierpniu – 26 987 osób. Najbardziej obłożony dzień to 27 sierpnia – ponad 3 000 osób – wylicza Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

W tym roku sprzyjała pogoda, wiele dni było wręcz upalnych, gdzie temperatura w ciągu dnia przekraczała 30°C.

– To był spokojny sezon, nie mieliśmy wiele problemów. Jedynie nasi goście z Ukrainy nie zawsze dostosowali się do regulaminu – podsumowuje Andrzej Grudziński, kierownik pływalni letniej w Parku Kasprowicza.

Niestety w tym roku podrożały bilety – i to aż o 43%. Osoby dorosłe musiały zapłacić za wstęp 20 złotych – w zeszłym roku było to 14 zł. Korzystna była za to oferta happy hours – po godz. 18:00 za wstęp na kąpielisko przy Arenie można było zapłacić 10 zł. Dostępne były też karnety na 10 wejść, gdzie przy ich zakupie uzyskaliśmy 10% rabat.

Dodajmy, że w ubiegłym roku z pływalni letniej w Parku Kasprowicza skorzystało blisko 50 tysięcy osób, w 2020 było to prawie 60 tys. zł. Rekordowy okazał się 2018 rok, kiedy to z basenów pod chmurką skorzystał w sumie ponad 76 tysiące osób. Był to pierwszy rok funkcjonowania nowej pływalni po gruntownej przebudowie. W ramach inwestycji, któ®a kosztowała ponad 16,3 mln zł wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: