Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poczta przy Dworcu Zachodnim nie jest już całodobowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poczta przy Dworcu Zachodnim nie jest już całodobowa
25-08-2022 05:27   Janusz Ludwiczak
Poznań jest jednym z nielicznych dużych miast, w którym nie ma już całodobowego urzędu pocztowego.

Urząd Pocztowy "Poznań 2" przy ul. Głogowskiej 17 do tej pory czynny był całą dobę. Od jakiegoś czasu poznańska "Poczta Główna" czynna jest już tylko w godz. od 7:00 do 24:00.

18 sierpnia skierowaliśmy pytanie do rzecznika Poczty Polskiej dlaczego placówka ta nie jest czynna już całą dobę i czy skrócenie godzin pracy zostało wprowadzone tylko na okres wakacyjny. Niestety do czasu powstania artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Dodajmy, że całodobowe urzędy pocztowe nadal działają w Gdańsku – przy Długim Targu, w Krakowie – w pobliżu dworca (przy ul. Lubicz), we Wrocławiu – na Rynku, w Warszawie – tam funkcjonują aż dwie całodobowe poczty (przy ul. Świętokrzyskiej 31/33 oraz przy Targowej 73), a także w Szczecinie (przy Dworcowej), Katowicach (Pocztowa przy dworcu) czy również w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska) i Toruniu (Rynek Staromiejski).

Aktualizacja 26.08.2022 Otrzymaliśmy odpowiedź od Poczty Polskiej:
– Zmiana ta została wprowadzona od 1 lipca. Decyzja o zmianie godzin otwarcia zapadła po przeprowadzeniu wewnętrznych badań Poczty Polskiej i dostosowana do faktycznego zapotrzebowania klientów na nasze usługi w tej lokalizacji – odpowiedziało nam Biuro Prasowe, Poczta Polska S.A.


R E K L A M A

Komentarze (4)

26-08-2022 07:50:18
Listowy
Informacja przydatna -zaczyna się wrzesień sezon wysyłkowy w nocy można było swobodnie podjechać i wypakować paczki bez opłaty w strefie a teraz lipa!!!
25-08-2022 21:28:00
Ala
Nie mam nic do Redakcji. Uważam jedynie, że w Poznaniu są ważniejsze problemy, którymi można się zająć niż brak całodobowego urzędu pocztowego. A jeżeli w innych miastach są takowe urzędy, to widocznie w naszym mieście ktoś wpadł na ten całkiem dobry pomysł jako pierwszy. Po co urząd pocztowy czynny w nocy w czasach pełnej cyfryzacji. To moje subiektywne zdanie i mam nadzieję, że tak pozostanie, oszczędzi się chociaż trochę więcej prądu, który niepotrzebnie byłby wykorzystywany.
25-08-2022 10:26:05
REDAKCJA
@Ala: Przede wszystkim jest to informacja, że poczta przy Dworcu Zachodnim nie jest już czynna 24h. Jednak jak dodałem w wielu innych miastach nadal są całodobowe urzędy pocztowe. Pozdrawiam.
25-08-2022 09:38:17
Ala
Nie ma w nocy klientów to nie jest otwarte. To nie czasy, że biegło się na pocztę po nocy nadać telegram. Uważam, że ten artykuł to robienie hałasu o nic.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: