Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Łazarza znikną paczkomaty? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Łazarza znikną paczkomaty?
23-07-2022 01:34   Janusz Ludwiczak
Okazuje się, że znajdujące się na Łazarzu paczkomaty mogą zniknąć, gdyż nie mają wymaganej zgody i uzyskanego pozwolenia konserwatorskiego.

Paczkomaty znajdują się przy kamienicach, obok przychodni, a nawet w budce, w której jeszcze do niedawna znajdował się sklep spożywczo-cukierniczy (tak jak ma to miejsce na ul. Dmowskiego).

Okazuje się, że paczkomaty znajdujące się na Łazarzu, ale także w centrum Poznania, na Śródce, Wildzie i Jeżycach, czyli dzielnicach objętych strefą ochrony konserwatorskiej nie posiadają żadnej zgody.

– Zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, wszelkie działania w strefach ochrony konserwatorskiej wymagają uzyskania stosownych pozwoleń, w związku z tym również postawienie urządzeń gabarytowych typu paczkomat wymaga uzyskania pozwolenia konserwatorskiego – powiedziała dla Radia Poznań Joanna Bielawska-Pałczyńska , Miejska Konserwator Zabytków.

Do tej pory wpłynęły tylko dwa wnioski o wydanie pozwolenia na ustawienie i funkcjonowanie paczkomatów. Zostały one jednak odrzucone, gdyż dotyczyły już urządzeń wybudowanych.

– Prowadzimy wyjaśnienia, w jaki sposób zmuszać inwestorów do usuwania tych elementów, jeżeli one są nielegalne – dodaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


Fot: Janusz Ludwiczak

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: