Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać do 20:00 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać do 20:00
31-07-2022 19:51   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku, wraz z początkiem sierpnia kierowcy za postój strefie płatnego parkowania na łazarskich ulicach będą płacić nie jak do tej pory do godz. 18:00, lecz do 20:00.

Decyzję o wydłużeniu funkcjonowania strefy płatnego parkowania na początku czerwca podjęli poznańscy radni.

– Wydłużenie strefy płatnego parkowania na Wildzie i Łazarzu do godz. 20:00 to jest postulat płynący od samych mieszkańców i rad osiedli. Takie są też wnioski z ankiety, jaką niedawno przeprowadziliśmy. Już po godz. 17 pojawiają się problemy z parkowaniem, kiedy mieszkańcy wracają z pracy do domu. Zmiany ujednolicą też godziny parkowania, które będzie w całym mieście do godz. 20:00 – zarówno w centrum, jak i dzielnicach objętych strefą – tłumaczył podczas sesji Piotr Libicki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. Przestrzeni Publicznej.

I tak od poniedziałku, 1 sierpnia strefa płatnego parkowania będzie obowiązywała na Łazarzu w dni robocze w godz. od 8:00 do 20:00 (teraz jest to do 18:00). W soboty, niedziele i święta oraz 2 maja i 24 grudnia parkowanie będzie bezpłatne.

To nie jedyne zmiany. Od października strefa płatnego parkowania obejmie północną część ulicy Hetmańskiej oraz wschodnią stronę ulic: Reymonta i Przybyszewskiego.

– Wprowadzimy korekty granic strefy. Zmiany ułatwią życie mieszkańcom, którzy mieszkają przy tych ulicach, a także uwolnimy chodniki, które często są zastawione przez samochody – zaznacza Piotr Libicki, wicedyrektor ZDM.


Komentarze (4)

01-08-2022 09:29:33
Poznan rulez
I w święta strefa powinna działać. Przyjeżdża rodzina w odwiedziny a mieszkańcy nie mają gdzie parkować
31-07-2022 22:22:43
Mieszkaniec
Strefa powinna również działać w weekend bo wtedy mamy targi i wszystkie miejsca parkingowe pozajmowane przez gości targowych którym nie chcę się pojechać i płacić za parking MTP.
24-07-2022 16:17:14
stefek
W d*** sobie wsadźcie te godziny, złodzieje! Radni wymyślili, że zarobią więcej kasy, a nie dbają o dobro mieszkańców. Wolne miejsca na Łazarzu są zawsze do 18!
20-07-2022 13:22:46
voit
"Takie są też wnioski z ankiety, jaką niedawno przeprowadziliśmy". A gdzie, kiedy, przez kogo i na jakich zasadach ta ankieta była robiona? Bo w sumie, gdyby tak zapytać z dziesięciu "przypadkowo" wybranych mieszkańców, którzy akurat samochodu nie mają ale za to bardzo ich nie lubią, to też można powiedzieć: TAK CHCIELI MIESZKAŃCY! "Zmiany ułatwią życie mieszkańcom, którzy mieszkają przy tych ulicach..." Zapraszam na ul.Śniadeckich po 18.00. Tak się akurat składa, że przed tą godziną są wolne miejsca do parkowania, natomiast po niej zaparkowanie graniczy z cudem. Mam więć pytanie - czyje to są samochody? Mieszkańców czy przyjezdnych? Jeżeli tych drugich, to znaczy, że albo przyjeżdzją tu z Lubonia, Puszczykowa lub innego Swarzędza, żeby spędzić noc na Łazarzu. I to codziennie! Jeżeli są to natomiast auta mieszkańców, to znaczy, że mają za dużo pieniędzy i poprostu chcą się nimi podzielić z naszym pięknym miestem. Taki dobrobyt!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

17

cze

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18

cze

do 19-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej - Historia mówi przez pokolenia

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

20

cze

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert na Powitanie Lata w wykonaniu Eugeniusz Cołty i Piotra Jurkiewicza

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: