Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rusza remont jezdni na Kasprzaka i Matejki. Do końca sierpnia autobusy "164" pojadą objazdem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rusza remont jezdni na Kasprzaka i Matejki. Do końca sierpnia autobusy "164" pojadą objazdem
04-07-2022 00:40   Janusz Ludwiczak
Rozpoczyna się remont nawierzchni na ulicach Kasprzaka i Matejki. Z tego powodu aż do końca sierpnia autobusy linii nr 164 będą jeździć objazdem przez Reymonta i Wyspiańskiego.

Remont prowadzony będzie etapami. Prace potrwają aż do końca sierpnia.

– W trakcie robót zerwana zostanie – już dość zniszczona nawierzchnia, a w jej miejsce ułożona nowa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort przejazdów oraz bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dodatkowo przy przejściach dla pieszych zostaną zamontowane żółte maty dotykowe pomagające osobom z dysfunkcjami wzroku przejść przez jezdnię – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Roboty prowadzone będą na ulicy Kasprzaka – od Hetmańskiej do Niegolewskich oraz na Matejki pomiędzy Niegolewskich i Wyspiańskiego.

– Remont, tak by jak najbardziej zminimalizować utrudnienia, został podzielony na kilka etapów. W pierwszym, który ma potrwać od 4 do 17 lipca, odcinek ul. Kasprzaka od ul. Sczanieckiej do ul. Hetmańskiej będzie zwężony do jednego pasa i jednokierunkowy w stronę ul. Hetmańskiej. Prace w ul. Kasprzaka prowadzone będą z wyłączeniem ruchu na połowie jezdni i zakazem parkowania w rejonie prac – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Utrzymany zostanie ruch ulicami poprzecznymi oraz ruch pieszy z ograniczeniami. Zwężane naprzemiennie będą wloty ulic poprzecznych w ul. Kasprzaka. Odcinek ul. Chociszewskiego od ul. Głogowskiej do ul. Kasprzaka będzie w tym czasie jednokierunkowy. Na czas robót wyznaczono tymczasowe przystanki autobusowe oraz objazdy dla ruchu ogólnego.

Objazd zamkniętego odcinka ul. Kasprzaka w kierunku ul. Matejki wyznaczono ul. Hetmańską (w kierunku zachodnim), Jarochowskiego i Niegolewskich albo ul. Hetmańską (w kierunku wschodnim), Dmowskiego, Krauthofera, Głogowską, Strusia, Małeckiego, Kanałową i Berwińskiego.

Remont oznacza również zmiany dla pasażerów autobusów linii nr 164, które do końca sierpnia w obu kierunkach kursować będą objazdem przez Arciszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego.

Nieczynne będą przystanki:
• Szymborska,
• Chociszewskiego,
• Sczanieckiej,
• Wyspiańskiego (na ul. Matejki).

Autobusy linii nr 164 zatrzymywać będą się na tymczasowych przystankach:
• "Arena n/ż" (na żądanie) – na ul. Reymonta
• "Ułańska" – na ul. Wyspiańskiego, przy Wojskowej
• "Wyspiańskiego" – w kierunku Puszkina na ul. Matejki, w kierunku Kaczej przy Skwerze Marszałka Focha.

Objazd dla kierowców:

Zmieniona trasa linii autobusowej nr 164:


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: