Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych wystąpiła w Parku Wilsona {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych wystąpiła w Parku Wilsona {►FILM}
14-06-2022 14:53   Janusz Ludwiczak
Muzyka wojskowa, ale również największe przeboje z filmów i musicali zabrzmiały w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona z okazji koncertu galowego 32. Dni Łazarza, podczas którego wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z udziałem studentek Studium Musicalu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Na scenie muszli koncertowej pojawiło się blisko 50 muzyków. Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych zagrała nie tylko muzykę wojskową, ale również sprawiła, że Park Wilsona zamienił się w "łazarski Brodway".

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych powstała równo 75 lat temu. Co ciekawe wszyscy jej członkowie musieli zostać wcześniej żołnierzami i przejść taki sam kurs jak np. szeregowi.

– W zespole znajdują się muzycy, którzy skończyli studia muzyczne – akademie i uniwersytety muzyczne w Polsce, ale też za granicą. Nasz dyrygent, major Paweł Joks sam jest profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wszyscy członkowie naszej orkiestry są żołnierzami. Każdy z nas musiał skończyć kurs żołnierski i przejść szkolenie typowo wojskowe, tak jak szeregowi czy kaprale – opowiada kapral Alicja Mazurek, rzecznik prasowy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Orkiestra występowała również w wielu krajach na świecie, w ostatnim czasie m.in. w Chinach, USA, a w lipcu zagra we Włoszech. Zaplanowano również liczne koncerty, także w Poznaniu.

– Wydawać mogłoby się, że gramy głównie muzykę wojskową, ale w naszym repertuarze mamy również muzykę filmową, rozrywkową i musicalową. Chcemy pokazać, że wojsko służy nie tylko do celów militarnych, ale też innych – dodaje kpr. Alicja Mazurek.

Podczas koncertu galowego z okazji 32. Dni Łazarza w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona wystąpił również Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Wielkopolanie" oraz inne zespoły artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

18:00
Przystanek Pireus ul. Głogowska 35
"Okno na świat" - Turcja
- informacje na temat tradycyjnej tureckiej muzyki i innych form sztuki
wstęp wolny

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: