Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych wystąpiła w Parku Wilsona {►FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych wystąpiła w Parku Wilsona {►FILM}
14-06-2022 14:53   Janusz Ludwiczak
Muzyka wojskowa, ale również największe przeboje z filmów i musicali zabrzmiały w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona z okazji koncertu galowego 32. Dni Łazarza, podczas którego wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z udziałem studentek Studium Musicalu Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Na scenie muszli koncertowej pojawiło się blisko 50 muzyków. Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych zagrała nie tylko muzykę wojskową, ale również sprawiła, że Park Wilsona zamienił się w "łazarski Brodway".

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych powstała równo 75 lat temu. Co ciekawe wszyscy jej członkowie musieli zostać wcześniej żołnierzami i przejść taki sam kurs jak np. szeregowi.

– W zespole znajdują się muzycy, którzy skończyli studia muzyczne – akademie i uniwersytety muzyczne w Polsce, ale też za granicą. Nasz dyrygent, major Paweł Joks sam jest profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wszyscy członkowie naszej orkiestry są żołnierzami. Każdy z nas musiał skończyć kurs żołnierski i przejść szkolenie typowo wojskowe, tak jak szeregowi czy kaprale – opowiada kapral Alicja Mazurek, rzecznik prasowy Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Orkiestra występowała również w wielu krajach na świecie, w ostatnim czasie m.in. w Chinach, USA, a w lipcu zagra we Włoszech. Zaplanowano również liczne koncerty, także w Poznaniu.

– Wydawać mogłoby się, że gramy głównie muzykę wojskową, ale w naszym repertuarze mamy również muzykę filmową, rozrywkową i musicalową. Chcemy pokazać, że wojsko służy nie tylko do celów militarnych, ale też innych – dodaje kpr. Alicja Mazurek.

Podczas koncertu galowego z okazji 32. Dni Łazarza w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona wystąpił również Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Wielkopolanie" oraz inne zespoły artystyczne z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: