Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezes i pracownicy MTP odznaczeni przez prezydenta RP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezes i pracownicy MTP odznaczeni przez prezydenta RP
29-05-2022 14:16   Janusz Ludwiczak
Zasłużeni pracownicy Międzynarodowych Targów Poznańskich otrzymali odznaczenia państwowe, które przyznał Prezydent RP Andrzej Duda.

W piątek odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, która zakończyła obchody 100-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Wiemy, że targi muszą się zmieniać. Niektórzy mówią, że jesteśmy szaleni, porywając się na tak wiele inwestycji. Ale my wiemy, że to jest inwestowanie w przyszłość tego miasta i naszej organizacji. Gen szaleństwa jest w DNA naszej firmy. I to ten gen w połączeniu z ciężką pracą pozwala nam odnosić sukces. Dlatego dziś możemy bez wahania powiedzieć, że tworzymy targi przyszłości. Gdyby dziś na scenie stał Edward Mazurkiewicz, zapytałbym go, jak to zrobić. Jestem pewny, że odpowiedziałby z dumą i bez wahania: najważniejsze są marzenia i odrobina szaleństwa – mówił podczas uroczystości Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Wszystko zaczęło się dokładnie 28 maja 1921 roku, kiedy to z inicjatywy lokalnych kupców odbył się Pierwszy Targ Poznański – wystawa o charakterze krajowym. Międzynarodowe Targi Poznańskie są do dziś jednym z najdłuższej działających targów w Europie. Każdego roku w 16 pawilonach, na powierzchni 110 tys. m kw. organizowanych jest tutaj ponad 80 imprez i wystaw rocznych. W 2019 roku MTP odwiedziło łącznie 1,4 mln zwiedzających – byli to zwiedzający i wystawcy targów, uczestnicy konferencji i kongresów oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Więcej w artykule: 23 hektary powierzchni, 80 wydarzeń i ponad milion zwiedzających rocznie – Targi mają 100 lat!

– Dziękuję za ostatnie 7 lat, które mieliśmy możliwość razem przeżyć. Udało nam się w tym czasie zrobić naprawdę wiele. Pandemia pokazała, że możemy wykorzystać przestrzeń w sercu miasta, by ratować ludzkie życie. A wojna w Ukrainie udowodniła, że pracownicy targów mają wielkie serca. Dziękuję za otwartość i profesjonalizm, za wszystkie inwestycje, dzięki którym porządkujemy przestrzeń Poznania. I wreszcie za to, co jest największym fenomenem: że potrafimy nie tylko robić rzeczy ważne dla całego regionu, ale także na tym zarabiać. Jestem przekonany, że Grupa MTP nie pokazała nam jeszcze swojego całego potencjału, że to, co dziś widzimy, to dopiero zalążek tego, co przed nami – stwierdził Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Myślę, że każdy z nas na tej sali ma osobiste wspomnienia związane z targami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak są ważne dla miasta i Wielkopolski. Są nasza marką, znakiem rozpoznawczym. Były przez wiele lat czymś niezwykłym w Polsce Ludowej – oknem na świat, który na co dzień nie był dostępny. Można było w tym oknie dostrzec dobra i elementy kultury, które były nieosiągalne. Później przez wiele lat targi były miejscem ważnych wydarzeń – m.in. związanych z polską prezydencją w Unii Europejskiej – dodał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Podczas gali Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP, wręczyła przedstawicielom Grupy MTP prestiżowe odznaczenia za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiego sektora targowego oraz za wkład w rozwój gospodarki.

– Dziękuję za otwartość i fachowość, wrażliwość i solidarność. Targi są takie, jak ludzie, którzy dla nich pracują – podkreślał Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski otrzymali Tomasz Kobierski i Elżbieta Roeske – prezes i wiceprezes zarządu Grupy MTP.

Złote Krzyże Zasługi trafiły do Zbigniewa Józefioka oraz Bartosza Zeidlera. Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali: Iwona Broda, Iwona Kasprzak oraz Andrzej Półrolniczak.
Brązowymi Krzyżami Zasługi odznaczono: Filipa Bittnera, Rafała Durczaka, Bartosza Dworzańskiego, Wioletę Grabarską, Piotra Kamińskiego, Macieja Korasiaka, Michała Modrowskiego, Dariusza Muślewskiego, Karolinę Niementowską, Jakuba Patelkę, Krzysztofa Pokorskiego, Marcina Rewersa, Marlenę Suwałę, Józefa Szyszkę oraz Sabrinę Żymierską.

Przypominano także o działalności Fundacji In_Spire i jej roli podczas organizacji pomocy dla obywateli Ukrainy.

– Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy wspólnie przygotować punkt recepcyjny, miejsca noclegowe, centralny punkt zbiórki darów razem z Caritas i rozpocząć wielką akcję pomocową. Cieszymy się, że nasza młoda, ale prężna fundacja mogła skoordynować pomoc, która płynęła i nadal płynie z wielu stron– powiedziała Iwona Kasprzak, prezes Zarządu Fundacji In_Spire.

Uroczystą galę zakończyły występy artystyczne, w tym koncert Małgorzaty Ostrowskiej oraz pokaz poznańskich tancerzy pod przewodnictwem francuskiego choreografa Sadecka Waffa.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: