Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zazieleniło się na łazarskich ulicach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zazieleniło się na łazarskich ulicach
20-04-2022 11:21   Janusz Ludwiczak
Na ulicach: Limanowskiego, Stablewskiego i Małeckiego posadzone zostały hiacynty, na Jarochowskiego rozkwitły tulipany.

Kwiaty posadzili ogrodnicy z Zarządu Dróg Miejskich w ramach bieżącego utrzymania ulic. na ulicach: Limanowskiego, Stablewskiego i Małeckiego nasadzono hiacynty. Z kolei na Jarochowskiego rozkwitły już tulipany. Posadzona wcześniej zieleń zakwitła w wielu innych miejscach.

W ostatnim czasie na ulicy Limanowskiego, pomiędzy Matejki i Jarochowskiego przeprowadzono prace związane z wyznaczeniem miejsc na nową zieleń.

– Posadzonych zostało ponad 400 szt. krzewów i bylin, tak by uzupełnić przestrzeń przy rosnących już drzewach. Wybrano gatunki roślin, które przeznaczone są do zacienionych miejsc. Jesienią planujemy posadzić jeszcze około 3,5 tysiąca roślin cebulowych – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Dodajmy, że w ubiegłym roku przeprowadzony został remont chodnika. Na odcinku od ulicy Matejki do Jarochowskiego ułożony został chodnik z półmetrowych płyt betonowych, a do wjazdów do posesji płyty z kostki kamiennej. Inwestycja kosztowała ponad 310 tys. zł. Środki na to zadanie przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (9)

24-04-2022 13:04:02
Podatnik
do M.@Rafi, miasto nie ma obowiązku zapewnienia Tobie miejsca do zaparkowania .Tak to dlaczego miasto z moich podatków stawia wszędzie stojaki do rowerów. Przecież to pojazdy prywatne i właściciel powinien zapewnić sobie miejsce do zaparkowania.A czy osoby/firmy prowadzące stacje rowerów miejskich płacą za zajmowanie pasa drogowego?A kwiatki ładne tylko wszędzie krótkotrwała hiacynty,może żeby ktoś zarobił na ponownych nasadzeniach.
22-04-2022 22:15:45
Łazarzanka
Jeszcze ul. Załęże i Górki :) Piękne te kwitnące ulice. Hiacynty kwitną nie za długo i w tym cały urok zjawiska. Specjalnie teraz chodzę pieszo z pracy do domu ul. Małeckiego wśród kwiatów. Dziękuję bardzo ogrodnikom z ZDM za piękną wiosnę na Łazarzu
22-04-2022 18:42:04
Zz
Warto przejść się na Niegolewskich i zobaczyć jaki bałagan jest w ogródkach od jesieni liście w pasach zieleni.Zamiast pięknych kwiatów.Na niektórych terenach jest tylko zadbane.A reszta nikt nie porządkuje.
22-04-2022 16:37:09
Rafi
Na Łazarzu zostało już tylko 29 000 mieszkańców. To nie kwiatków potrzeba tej dzielnicy.
22-04-2022 10:37:22
M.
@Rafi, miasto nie ma obowiązku zapewnienia Tobie miejsca do zaparkowania (tak, też mam samochód). Poza tym, nawet na tych zdjęciach widać, że w wielu przypadkach parkowanie przesunięto z chodnika na jezdnię lub klomby powstały tam, gdzie już przedtem nie mozna było parkować (zdjęcia z Głogowskiej i Kasprzaka przed Hetmańską). Poruszający się hulajnogami i rowerami po chodnikach faktycznie bywają niebezpieczni dla pieszych.
22-04-2022 08:51:23
Piękne Lejki
Piękne Lejki do psów - mają się gdzie wypróżniać i załatwiać - Dziękuję, że daleko na Arenę nie muszę chodzić:))))
22-04-2022 06:17:04
Rafi
Wszystko pięknie! Ja natomiast mam tylko jedno pytanie: Gdzie ja mam teraz zaparkować po pracy? Wypędzili z chodnika auta niby po to aby oddać go pieszym. Teraz chodnik już nie należy ani do kierowców ani do pieszych. Za to zwężony chodnik na poczet kwiatów stał się bardzo niebezpieczny ponieważ szaleją na nim młodzi wariaci na hulajnogach !! Jako mieszkaniec łazarza od ponad 30 lat proszę o to aby więcej już nikt na siłę mnie nie uszczęśliwiał.
21-04-2022 08:36:02
M.M
Szczególnie przyjemnie, zielono i kolorowo jest na ulicy Kolejowej. Zastanawiać się można, czy ta ulica należny do Łazarza i w ogóle do Poznania???? Szanowni decydenci zapraszamy na wiosenny spacer tylko 1 kilometr do przejścia.
20-04-2022 13:20:47
eka z małeki
- naprawdę jest ładnie i jeszcze drzewa zakwitną to będzie to!!!Już zdążyłem się pochwalić tym co u mnie byli.A nie było tak zadbane....Jest naprawdę przyjemnie,jeszcze jako tako widzę to mogę się nacieszyć,no moich już nie ma..... eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: