Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Sprawca potrącenia pieszej chciał zbyt łagodnego wyroku. Będzie normalny proces - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Sprawca potrącenia pieszej chciał zbyt łagodnego wyroku. Będzie normalny proces
30-03-2022 07:40   Janusz Ludwiczak
Kierowca, który na początku lipca zeszłego roku potrącił śmiertelnie 26-letnią pieszą chciał kary więzienia w zawieszeniu. Prokuratura domaga się jednak kary bezwzględnego więzienia ze względu na okoliczności wypadku. Proces ruszy w maju.

Przypomnijmy. 1 lipca 2021 r. tuż po godz. 5 kierowca hondy potrącił 26-letnią pieszą, która przechodziła przez przejście na ulicy Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z Kolejową.

– Prokurator skierował akt oskarżenia wobec mężczyzny, który kierował samochodem. Według naszych ustaleń kierujący naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, poprzez poruszanie się z nadmierną prędkością – ok. 90 km/h i nieobserwowanie przedpola jazdy oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w przypadku zbliżania się do przejścia – powiedział prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Sprawcy tragicznego wypadku grozi kara do 8 lat więzienia. 66-letni Tadeusz I. chciał jednak łagodniejszego wyroku: kary więzienia w zawieszeniu, czyli odsiadki za kratkami tylko w przypadku ponownego złamania prawa.

– Nie zgadzamy się na wyrok w zawieszeniu. Prokurator będzie domagał się kary bezwzględnego więzienia ze względu na okoliczności wypadku, którego skutkiem była śmierć młodej osoby – dodaje prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Na 12 maja zaplanowano pierwszą rozprawę.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: