Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bp Balcerek w MBB: "W opiece nad pacjentem ważna jest empatia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bp Balcerek w MBB: "W opiece nad pacjentem ważna jest empatia"
13-02-2022 23:51   Janusz Ludwiczak
Za chorych, niepełnosprawnych i cierpiących, a także lekarzy, pielęgniarki i wolontariuszy modlił się ks. biskup Grzegorz Balcerek podczas niedzielnej mszy św., którą odprawił w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej.

Nabożeństwo zostało odprawione z okazji archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego.

Jak przypomniał biskup Grzegorz Balcerek Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża św. Jana Pawła II.

– Uczynił to 13 maja 1992 roku, w 75. rocznicę objawień w Fatimie, jednocześnie w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. Nawiązanie do tych dwóch rocznic jest bardzo wymowne. Z jednej strony mamy kontekst zamachu, który zwraca uwagę na to, że Bóg jest Panem życia i śmierci, a z drugiej strony kontekst objawień uświadamia nam, że ostatecznie chodzi o zbawienie każdego z nas bez wyjątku. Miłosierny Bóg troszczy się o nas i nasze zbawienie. Z tej perspektywy musimy uczyć się patrzeć na nasze życie, zwłaszcza, gdy naznaczone jest ono przeciwnościami i różnego rodzaju cierpieniem – powiedział na początku homilii biskup Grzegorz Balcerek.

– W tegorocznym orędziu na Światowy Dzień Chorego papież Franciszek pisze, że każdy człowiek doświadczenia słabości i cierpienia we własnym ciele z powodu choroby. Jego serce staje się ciężkie, wzrasta lęk, mnożą się pytania o sens wszystkiego co się dzieje.
W tym trudnym doświadczeniu, samotności, bezradności, gdy najbliżsi nie mogą towarzyszyć choremu ta misja spoczywa na pracownikach służby zdrowia. Chory jest zawsze ważniejszy od jego choroby. Nie można pominąć wsłuchania się w głos pacjenta, w jego historię, lęki, obawy
– dodał bp. Grzegorz Balcerek.

Po czym biskup pomocniczy prosił "o potrzebne łaski służbom medycznym, personelowi szpitali, wolontariuszom, aby w tym trudnym czasie Bóg im błogosławił i umacniał potrzebnymi łaskami, by jak najlepiej mogli wypełnić swoje samarytańskie powołanie".

Pod koniec eucharystii odprawione zostało specjalne błogosławieństwo lourdzkie dla chorych i osób w jesieni życia.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: