Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sprawca tragicznego wypadku na Głogowskiej skazany na rok i 4 miesiące więzienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sprawca tragicznego wypadku na Głogowskiej skazany na rok i 4 miesiące więzienia
05-02-2022 23:02   Janusz Ludwiczak
30-letni Łukasz G., który w grudniu 2019 r. śmiertelnie potrącił na przejściu przy Parku Wilsona 63-letnią pieszą został prawomocnie skazany na więzienie.

Przypomnijmy. 7 grudnia 2019 r. tuż po godz. 9 doszło do potrącenia pieszej, która przechodziła na przejściu na ul. Głogowskiej, przed skrzyżowaniem z Berwińskiego. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Pomimo wysiłku lekarzy trzy godziny później 63-letnia kobieta zmarła.

Z zapisu monitoringu wynikało, że wówczas 28-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Peugeot 206 jechał znacznie powyżej 50 km/h.

Śledztwo wykazało, że piesza zachowała niezbędną ostrożność i przechodziła właściwie przez przejście. 30-letni Łukasz G., który prowadził Ubera nie dostosował prędkości samochodu do panujących warunków pogodowych i nie zachował też odpowiedniej ostrożności. Okazało się też, że w momencie wypadku kierowca był pod wpływem marihuany.

Sprawca przyznał się do winy. Sąd rejonowy skazał mężczyznę na rok i 4 miesiące więzienia. W piątek Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił apelację obrony i podtrzymał wyrok. 30-latek dostał też 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto będzie musiał zapłacić 30 tys. zł zadośćuczynienia córce ofiary.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: