Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawosławni obchodzili odpust - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawosławni obchodzili odpust
20-12-2021 06:19   Janusz Ludwiczak
Prawosławni obchodzili w niedzielę święto patrona swojej cerkwi – św. Mikołaja Cudotwórcy Arcybiskupa Miry Licejskiej. Uroczyste nabożeństwo odprawił biskup łódzko-poznański.

Katolicy wspominają świętego Mikołaja 6 grudnia, tymczasem u prawosławnych przypada to kilka dni później. W niedzielę w cerkwi przy ul. Marcelińskiej wierni obrządku wschodniego uczestniczyli w odpuście parafialnym.

Liturgii ku czci Św. Mikołaja Cudotwórcy Arcybiskupa Miry Licejskiej przewodniczył arcybiskup Atanazy (Mirosław Nos), ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej wraz z diakonem Aleksandrem i innymi kapłanami.

Co ciekawe poznańscy prawosławni będą Boże Narodzenie obchodzić dwukrotnie – razem z katolikami 25 grudnia oraz 6 stycznia.

W nabożeństwach w parafii prawosławnej św. Mikołaja uczestniczy ok. 120 osób. Cerkiew prawosławna jest jednym z największych wyznań chrześcijańskich na świecie i liczy ok. 350 milionów osób. W Polsce jest ok. 700 tysięcy wiernych wyznania prawosławnego, głównie zamieszkałych na wschodzie kraju. Wśród wiernych jest też wielu Ukraińców pracujących i mieszkających w Polsce.


Fot: Parafia prawosławna św. Mikołaja w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Prawosławni obchodzą Boże Narodzenie

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: