Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łazarz zamienił się w planszę gry - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łazarz zamienił się w planszę gry
11-12-2021 06:16   Janusz Ludwiczak
Blisko 100 osób wzięło udział w grze miejskiej, w trakcie której dowiedziało się czy Łazarz skrywa lodową tajemnicę?

W ubiegłą sobotę na Łazarzu odbyła się gra miejska "Na Lodowym Fyrtlu".

– W grze mógł wziąć udział każdy, kto zebrał zespół od 3 do 5 osób. Gracze ruszyli wokół tajemniczej historii, dowiedzieli się, że święty Mikołaj stracił wiarę w sens swojej misji i to, że według niego święta nie są już ważne dla ludzi, dlatego ukrył w skrzyni pewną tajemnicę. Klucz do niej powierzył kolędnikom, których gracze musieli odnaleźć podczas gry. Staraliśmy się odnaleźć świąteczne elementy w łazarskiej przestrzeni, a jest ich sporo – aniołek na fasadzie kamienicy, szpital św. Rodziny czy kościół św. Anny, która była babcią Jezusa – powiedział Sebastian Dąbrowski z zespołu Gry Miejskiej.

Na trasie gry miejskiej znalazły się takie punkty jak Arena, Park Wilsona czy skwer Eki z Małeki.

–Zawodnicy muszą wykazać się wiedzą na temat św. Mikołaja. Muszą wylosować numerek i odpowiedzieć prawidłowo na pytanie – powiedział Piotr Moskal, który miał zadanie dla uczestników gry miejskiej przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 3.

Przy Arenie zawodnicy natrafiali na "śmierć".

– Gracze mieli za zadanie rozbić wieżę z klocków przy pomocy kulek. Nie mógł pozostać ani jeden klocek, jednak zadanie było podchwytliwe, gdyż nie wszystkie kulki nadawały się do rzutu. Po rozwiązaniu zadania gracze otrzymywali puzzle do ułożenia, z których dowiedzieli się, gdzie mają iść dalej – opowiada Urszula Blachniarek.

Z kolei na ulicy Niegolewskich, przy szpitalu św. Rodziny na uczestników gry czekał "aniołek".

– Zadanie jest dość proste. Święta Rodzina się nudzi, trzeba był ją rozweselić śpiewając kolędę. Najczęściej słyszałam "Wśród nocnej ciszy" i "Dzisiaj w Betlejem" i "Przybieżeli do Betlejem", ale nie brakował też "Jezus Malusieńki – zauważa Julia Łukaszewicz.

Na uczestników gry czekały nagrody. Tymczasem jutro, tj. w niedzielę 12 grudnia na Łazarzu odbędzie się kolejna gra miejska "Gdzie jest gwiazdor?". Uczestnicy gry będą musieli rozwiązać zagadkę czy ktoś uprowadził gwiazdora i co się z nim stało. Więcej szczegółów na stronie internetowej organizatora.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: