Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od dziś nowe obostrzenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od dziś nowe obostrzenia
01-12-2021 04:36   Janusz Ludwiczak
– "Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50% zapełnienia w gastronomii, hotelach, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Zmniejszamy też limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela, komunie, dyskoteki. W imprezach sportowych z 500 do 250. Ostatnia ważna zmiana - w punktach typu siłownia, strefa fitness, targi, konferencje, muzea podnosimy limit do 1 osoby na 15 m². Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach" – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Nowe restrykcje mają obowiązywać od 1 do 17 grudnia. Rząd zdecydował się na wprowadzenie obostrzeń w związku z kolejnymi przypadkami nowego wariantu koronawirusa Omikron w Europie.

"W związku z pojawieniem się nowej mutacji Omikron przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń, który ma dać nam nową świadomość, w której pojawia się nowe ryzyko, nieznany szczep, który może zmienić prognozy, nad którymi pracowaliśmy" – zapowiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

I tak w restauracjach, kawiarniach i innych punktach gastronomicznych, a także w hotelach i ośrodkach kultury zajętych będzie mogła być połowa miejsc (do tej pory było to 75%). Na weselach, w konsultacjach, spotkaniach, zgromadzeniach i uroczystościach będzie mogło uczestniczyć do 100 osób (było do 150), a limit osób wydarzeniach sportowych został zmniejszony z 500 do 250 osób.

"Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach"– dodał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia podczas konferencji został pytany kto ma sprawdzać czy klient jest zaszczepiony?

"Rozporządzenie daje takie możliwości organizatorom, żeby w ramach organizowanych przez siebie przedsięwzięć określali regulaminy. Wewnętrznie mogą one oznaczać, że jeżeli jest jakiś limit, to do limitu (osób) się wpuszcza. Jeżeli limit zostaje przekroczony, to zgoda osoby okazującej paszport (covidowy) na to, żeby wejść, jest domyślna. Jeżeli nie okazuje, to po prostu nie wejdzie. Tak powinny być skonstruowane regulaminy" – zaznaczył minister zdrowia.

Obostrzenia mają dotyczyć również uszczelnieniem granic.

"Wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich szczególnego ryzyka: Bostwany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe" – tłumaczył minister Adam Niedzielski.

Osoby wracające z tych krajów będą miały kwarantannę 14-dniową bez możliwości z niej zwolnienia. Zmiana zasad dla osób podróżujących do Polski spoza strefy Schengen – wydłużenie kwarantanny do 14 dni, możliwe zwolnienie po 8. dniu i wykonaniu testu PCR.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-12-2021 17:05:11
Scorpius
Idźcie się leczyć na nogi, bo na głowę już za późno. Nam nakazujecie przestrzegania rygoru, a sami się spotykacie w ilu chcecie, bez żadnych środków. Dość tych kłamstw!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: