Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dominoteka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dominoteka"
03-11-2021 12:25   Janusz Ludwiczak
Grafiki i ilustracje z humorem nawiązujące do pandemii, tolerancji, weganizmu i spraw społecznych można było oglądać w Klubie Osiedlowym "Krąg".

Na wystawie "Dominoteka", która od 15 października była dostępna w sali małej Klubu Osiedlowego "Krąg" można było oglądać prace autorstwa Dominika Jakubowskiego – 52-letniego absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny), który uzyskał dyplom w pracowni plakatu.

– Po studiach jako młody ojciec musiałem odłożyć plany artystyczne na bok i zająć się pracą, by utrzymać rodzinę. Dopiero od dwóch lat, po pożegnaniu się z branżą targową, zabrałem się za tworzenie plakatów i ilustracji. O dziwo w tak krótkim czasie, moje prace dostały się na wiele międzynarodowych konkursów plastycznych. Jednak, to wciąż początek mojej kariery artystycznej… – opowiada Dominik Jakubowski.

Dominik Jakubowski uczestniczył w kilku wystawach i konkursach:
Plakat w publikacji: Miradas de Pandemia – Chile, Ilustracja w konkursie: Verne – right to imagination – Meksyk. Plakat w projekcie RED ZONE - Federacja Rosyjska. Finał konkursu Biophilia (100 prac z ponad 3800 zgłoszeń)– USA. We areSuperheroes – Słowacja. Wonders 2020 – Kanada. PANDEMIA – sztuka w czasach zarazy, Galeria Piniata – Toruń, Polska. The World After – USA. Top 200 Biennale Calanca – Szwajcaria. Ilustracja – praca miesiąca XI 2020, The colors of the Moon – Szwajcaria. Plakat, II miejsce, finał konkursu Vizerunky of Slobozhanshchyna 2021 – Ukraina. Ekoposter Triennale the 4thbloc– Ukraina.
Plakat: finałowa wystawa Canada, The red flag day – Kanada. Sushais the city of culture of Azerbaijan – Azerbejdżan. Vibrant Qingdao – Chiny. Iran, Turcja, Chiny: the imagination of Justice, part of The Blue Lotus Festival. Ilustracja: ZodiacTiger, China University Zodiac Design Competition 2022 – Chiny. Buender Biennale 2021, Germany – Niemcy. Peru Design Biennal (wystawa główna i STOP COVID projekt) .

Wystawę "Dominoteka" prezentujemy poniżej w naszej fotogalerii ↓.

Tymczasem w piątek, 5 listopada swój jubileusz 40-lecia świętować będzie Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej.


Graf: Dominik Jakubowski, Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: