Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śmiertelne pobicie przed Parkiem Wilsona – policjanci ustalili sprawców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śmiertelne pobicie przed Parkiem Wilsona – policjanci ustalili sprawców
26-10-2021 00:34   Janusz Ludwiczak
Na początku maja przy wejściu głównym do Parku Wilsona znaleziono zwłoki mężczyzny. Policjanci wyjaśnili okoliczności zdarzenia. Doszło do bójki, w wyniku której zmarł 40-latek. Na podstawie pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 10 osób, z czego zarzuty usłyszały trzy z nich. Decyzją sądu otrzymali oni środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1 w nocy z 8 na 9 maja.

–Operator monitoringu miejskiego zauważył dwie osoby, które leżały przy wejściu do Parku Wilsona. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że jedna z tych osób nie żyje – informował komisarz Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu kilka miesięcy pracowali nad tym, aby wyjaśnić okoliczności śmierci 40-latka i odtworzyć przebieg sytuacji.

– Tuż po zdarzeniu, policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu. Mundurowi szczegółowo przejrzeli materiał, który pozwolił na ustalenie wstępnej wersji wydarzeń. Okazało się, że w tym miejscu doszło do bójki grupy nieznanych osób. Następnie policjanci skupili swoje działania na ustaleniu ich tożsamości. Tygodnie pracy operacyjnej doprowadziły do przełomu w sprawie. Funkcjonariusze wytypowali dziesięć osób, które mogły mieć związek z tym przestępstwem – wyjaśnia mł. asp. Marta Mróz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Na podstawie pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili i zatrzymali 10 osób.

– We współpracy z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Poznań – Grunwald prowadzącym to śledztwo i na postawie wydanego postanowienia, 14 września br. policjanci zatrzymali siedem osób. Kolejne trzy zostały zatrzymane we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej pięć dni później na poznańskim lotnisku. Wszystkie osoby zostały przesłuchane, a policjanci próbując ustalić historię śmierci mężczyzny wykonali na miejscu przestępstwa eksperyment procesowy. Jak wynika z zebranego przez śledczych materiału dowodowego w bójce, której efektem była śmierć jednego z mężczyzn brały udział cztery osoby – objaśnia mł. asp. Marta Mróz.

Zarzuty usłyszeli trzej mieszkańcy Poznania w wieku: 23, 24 i 28 lat. Decyzją sądu otrzymali oni środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego 3-miesięcznego aresztu.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: