Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Powstał park(ing) Kasprowicza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Powstał park(ing) Kasprowicza?
13-10-2021 06:39   Janusz Ludwiczak
– Tereny przy Arenie zamieniają się w parking. Samochody stoją na alejkach spacerowych – alarmuje nas Czytelnik.
Okazuje się, że problem jest doskonale znamy MTP i Straży Miejskiej.

– Coraz więcej samochodów na alejkach spacerowych. Od ul. Wyspiańskego do Areny od dawna jest placyk, gdzie parkują samochody (aktualnie omijając tym samym opłatę za parkowanie w strefie). Nie ma już znaku zakazu wjazdu, który znajdował się przy jednej z alejek – alarmuje nasz Internauta na Kontaktowej Platformie Czytelników (24@lazarz.pl).

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, pod które podlega już ten teren.

– Problem kierowców nielegalnie parkujących na alejkach prowadzących do Areny Poznań jest nam niestety znany. Dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej chronić zieleń wokół hali widowiskowo-sportowej przed niszczeniem oraz dbać o bezpieczeństwo pieszych. W tym celu zabezpieczyliśmy m.in. aleje donicami. Ustawiliśmy także znak zakazu ruchu. Zwróciliśmy się z prośbą do Straży Miejskiej o częstsze patrolowanie tej przestrzeni i wsparcie w egzekwowaniu przestrzegania przepisów przez kierowców – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Małgorzata Lamperska, rzecznik prasowy Grupy MTP.

Problem ten doskonale jest znany Straży Miejskiej.

– Strażnik z Grunwaldu zajmował się tą sprawą. Poinformował o sytuacji zarządcę terenu - czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie. Okazało się, że wjazd był zabezpieczony donicami z kwiatami, które zostały samodzielnie przesunięte, najprawdopodobniej przez samych kierowców, gdyż MTP nie prowadzą tam żadnych prac i nie było takiej potrzeby. Donice są na tyle ciężkie, że na pewno jedna osoba nie byłaby wstanie sama przesunąć donicy. Dziś rano donice zostały przestawione w odpowiednie miejsce, a pojazdy które tam parkują muszą wyjechać od ul. Reymonta. Mamy przykład samowoli mieszkańców. Zapewne ma to związek z brakiem miejsc parkingowych, ale nie upoważnia to nikogo do przestawiania barier uniemożliwiających wjazd na jakikolwiek teren bez zgody zarządcy terenu – wskazuje nam Anna Nowaczyk ze Straży Miejskiej w Poznaniu.

W tej sprawie interweniowała również Rada Osiedla Św. Łazarz.

"Pomimo interwencji Rady Osiedla Św. Łazarz, parkingowa gemela w pobliżu Areny ma się świetnie. Panie Prezydencie Bartosz Guss, czy da się coś z tym zrobić zanim alejki i zieleń zostaną doszczętnie rozjechane, a piesi potrąceni?" – pyta radna Joanna Ellmann.

Do sprawy będziemy wracać.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Czytelnik (1-4), Joanna Ellmann (5-9)

ZOBACZ TAKŻE: Znów powstał Park(ing) Kasprowicza. Kierowcy parkowali na alejkach

ZOBACZ TAKŻE: Park Kasprowicza znów zamienił się w parking. Kierowca potrącił pieszą i był agresywny wobec radnej

ZOBACZ TAKŻE: Park(ing) Kasprowicza: "Mandatami ukarano 2 osoby"

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: