Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prace drogowe na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego. Autobusy linii 179 będą jeździć objazdem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prace drogowe na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego. Autobusy linii 179 będą jeździć objazdem
11-10-2021 00:29   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczyna się ostatni etap związany z przebudową skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego. Nie będzie możliwości przejazdu prosto ulicą Dmowskiego oraz skrętu w lewo z Hetmańskiej (od strony Wildy) w Dmowskiego. Nie będzie również możliwy skręt w prawo z ul. Hetmańskiej (od strony Głogowskiej) w Dmowskiego - wprowadzony zostanie nakaz jazdy prosto. Trasę zmienią również autobusy linii nr 179.

Prace mają związek m.in. z budową przejazdu rowerowego.

– Celem prac jest zapewnienie bezpiecznego przejścia i przejazdu przez to skrzyżowanie. Zmiany są tam sukcesywnie wprowadzane już od zeszłego roku. Kluczowa była przebudowa przejścia dla pieszych, która została połączona z modyfikacjami w obrębie całego skrzyżowania. Na znacznej części jezdni ułożona została nowa nawierzchnia, a po północnej stronie skrzyżowania wykonano nowy chodnik. Powiększone zostały także wyspy dla pieszych. Dzięki temu poprawiona została wzajemna widoczność wszystkich użytkowników ruchu oraz wymuszony wolniejszy ruch pojazdów. To znacznie poprawiło bezpieczeństwo pieszych oraz ich komfort poruszania się kierowców w rejonie skrzyżowania – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

– Całość została tak przygotowana, by można było wyznaczyć również przejazdy rowerowe przez obie jezdnie i torowisko na ul. Hetmańskiej. Dzięki wcześniej przeprowadzonym pracom utrudniania w trakcie obecnych robót zostaną zminimalizowane. Należy dodać, że ulica Dmowskiego to popularna trasa rowerowa na osi północ – południe. Stworzenie w jej ciągu przejazdów jest istotne nie tylko dla bezpieczeństwa rowerzystów, a także dla pieszych, którzy uzyskają przejście przez ul. Hetmańską odseparowane od ruchu rowerowego – dodaje Agata Kaniewska z ZDM.

Od poniedziałku kilka utrudnień czeka na kierowców:
• nie będzie możliwości przejazdu prostu ulicą Dmowskiego
• kierowcy nie skręcą również w lewo z Hetmańskiej (od strony Wildy) w Dmowskiego (w stronę Krauthofera)
• nie będzie również możliwy skręt w prawo z ul. Hetmańskiej (od strony Głogowskiej) w Dmowskiego - obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto.

Trasę zmienią również autobusy linii nr 179, które kursować będą kierunkach objazdem przez Górecką:
KACZA – … – Arciszewskiego – Hetmańska – Górecka – Jesionowa – Opolska - DĘBIEC PKM.

W rejonie skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Dmowskiego utworzone zostaną tymczasowe przystanki.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

17

paź

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: