Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

10% gratis dla posiadaczy sieciówek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
10% gratis dla posiadaczy sieciówek
08-09-2021 05:42   Janusz Ludwiczak
Od października kupując bilet sieciowy na 30 dni pasażerowie otrzymają dodatkowe trzy dni jazdy. Z kolei przy zakupie bilety na 90 dni ważność biletu wydłuży się o kolejne 9 dni. Pojawią się także inne promocje, m.in. możliwość przewiezienia za darmo dodatkowej osoby w soboty, niedziele i święta na podstawie normalnego biletu długookresowego sieciowego.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania uchwaliła wprowadzenie specjalnych biletów okresowych 30+3 i 90+9, których termin ważności będzie wydłużony o 3 dni w przypadku zakupu biletu na 30 dni oraz o 9 dni w przypadku biletu 90-dniowego.

– Chcemy zachęcić pasażerów do powrotu do komunikacji miejskiej poprzez zaoferowanie konkretnej oferty promocyjnej. Mamy nadzieję, że propozycja spowoduje, że wielu stałych klientów transportu publicznego powróci do codziennego podróżowania tramwajami i autobusami oraz przekona wiele osób dotychczas z komunikacji niekorzystających, że jest to dobry sposób na przemieszczanie się po aglomeracji poznańskiej – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Oznacza to, że pasażerowie zyskają 10% bonus. Jednak ważność biletu musi być pomiędzy 1 października, a 31 grudnia 2021 r.
Propozycja dostępna będzie także dla osób, które dotychczas nie korzystały z Biletów Metropolitalnych: warunkiem jest wyrobienie karty PEKA oraz złożenie w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego.

Radny Paweł Sowa z klubu Wspólny Poznań postulował o przedłużenie promocji na pół roku, do końca marca przyszłego roku.

– Ostatnia podwyżka biletów odbija nam się czkawką. Ucieka nam kilka milionów złotych, przez to, że część osób nie rozlicza się w Poznaniu. Mamy najdroższą komunikację w Polsce. W Warszawie bilet okresowy umożliwia do przejazdu metrem, SKM i WKD. W Gdańsku mając kartę mieszkańca pojedziemy sobie SKM, Pomorską Koleją Metropolitalną oraz komunikacją w Gdyni – wskazywał radny Paweł Sowa. – To jest nieprawda, że Poznań ma najdroższą komunikację w Polsce. Mając bilet okresowy możemy podróżować również pociągami na terenie miasta. Można kupić bilet na konkretną ilość dni, np. 43. W innym mieście musiałbym kupić dwie sieciówki. Chcę przejechać jeden przystanek mamy system t-Portmonetki i zapłacę 80 groszy, w innym mieście musze kupić bilet jednorazowy za 3-4 złote – odpowiedział wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Ostatecznie Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wysokości opłat za przejazdy lokalnym transportem zbiorowym.

To nie jedyne zmiany. Obecnie w soboty, niedziele i święta z posiadaczem normalnego długookresowego biletu sieciowego może podróżować (bez dodatkowych opłat), do 3 dzieci w wieku do lat 15. Od 1 października posiadacz takiego biletu będzie mógł podróżować na jego podstawie wspólnie z osobą towarzysząca bez limitu wieku. Promocja będzie obowiązywała już od piątku, od godz. 20:00 do północy w niedzielę. Dotychczasowa zasada, w związku z funkcjonowaniem w taryfie ZTM specjalnego biletu dla dzieci ze szkół podstawowych (w cenie 60 zł na cały rok), skierowana jest do stosunkowo niewielkiego kręgu zainteresowanych. Nowa zasada ułatwi korzystanie z transportu zbiorowego całym rodzinom w weekendy w sytuacji, gdy dzieci mają swoje bilety dla uczniów szkół podstawowych lub semestralne, a tylko jedno z rodziców regularnie podróżuje w dni robocze i posiada tzw. sieciówkę.

Druga zmiana dotyczy łączenia biletów dobowych 24h. Obecnie jednoczesne skasowanie dwóch takich biletów normalnych pozwala na przejazdy 2 osób dorosłych i do 3 dzieci w wieku do lat 15. Od 1 października granica wieku dzieci podniesiona zostanie do lat 18 oraz dodatkowo wprowadzone będzie rozszerzenie dla Rodzin Dużych. Dzięki temu oprócz dwóch rodziców, w ramach tej promocji podróżować będzie mogła dowolna liczba dzieci (pod warunkiem okazania w trakcie kontroli Karty Rodziny Dużej wszystkich osób korzystających z oferty). Należy podkreślić, że tę promocję można łączyć z inną, dotyczącą zmiany biletu dobowego w bilet weekendowy w przypadku skasowania go w piątek po godz. 20:00. Oznacza to, że rodziny z trójką dzieci do 18 roku życia lub Rodziny Duże mogą dzięki skasowaniu dwóch normalnych biletów 24h podróżować komunikacją miejską do godz. 24:00 w niedzielę.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: