Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor zagości w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor zagości w Parku Wilsona
04-09-2021 07:37   Janusz Ludwiczak
Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Żywiecka", Zespół Tańca Ludowego „Poznań” AWF, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego “Modraki”, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego “Mali Poligrodzianie” oraz Wielkopolski Klub Tańców Polskich wystapią podczas koncertu z okazji Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 19 i ¾".

– Rok 2020 miał być rokiem wyjątkowym dla Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE. Miała być to jubileuszowa – 20 edycja. Organizatorzy chcieliby, aby to wydarzenie było wyjątkowe, jednak pandemia wciąż nie odpuszcza, dlatego huczne obchody jubileuszowe zostały przeniesione do lepszych czasów. Wielkopolanie i goście nie zostaną jednak pozostawieni bez corocznej dawki folkloru, dlatego odbędzie się Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 19 i ¾" – zapowiada Zuzanna Kowalewska, rzeczniczka festiwalu.

W sobotę o godz. 18:00 w Parku Wilsona odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią gospodarze festiwalu - Zespół Tańca Ludowego „Poznań” Akademii Wychowania Fizycznego, a także ich goście - Zespół Pieśni i Tańca “Ziemia Żywiecka”, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego “Modraki”, Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego “Mali Poligrodzianie” oraz Wielkopolski Klub Tańców Polskich.

– Na scenie zaprezentują się także wspaniałe tancerki - Marta Szostecka i Nicole Hoff, które przedstawią nieco inne oblicze tańca. Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem dla publiczności i uczestników. Tak będzie też tym razem. Podczas tego wydarzenia nie zabraknie również warsztatów, a artyści zaprezentują swoje najlepsze układy. Koncerty będą także okazją do wspólnego odtańczenia Poloneza w ramach akcji Polonez Łączy, związanej z wpisem tego narodowego tańca na Listę Reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO – zaznacza Zuzanna Kowalewska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: