Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Sielskiej powstaje przystanek wiedeński - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Sielskiej powstaje przystanek wiedeński
11-08-2021 06:30   Janusz Ludwiczak
Rozpoczęła się budowa przystanku wiedeńskiego na ul. Głogowskiej. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można łatwiej wsiadać i wysiadać z tramwaju osobom o obniżonej sprawności ruchowej.

Przystanki wiedeńskie powstają tam, gdzie pasażerowie wsiadają do pojazdu komunikacji miejskiej bezpośrednio z jezdni. Aby to ułatwić, fragment jezdni na długości przystanku podwyższa się do poziomu chodnika (krawędź peronowa będzie wyniesiona o 22 cm powyżej główki szyny). Pierwszy raz ten sposób zastosowano w Wiedniu, stąd nazwa – przystanek wiedeński.

Pierwszy przystanek wiedeński pojawił się na ulicy Gwarnej, kolejne zbudowano przy Strzeleckiej („Plac Wiosny Ludów” i „Łąkowa”) i Górnej Wildzie („Różana”). Kolejny przystanek wiedeński budowany jest właśnie na ulicy Głogowskiej.

– W ramach przedsięwzięcia, zleconego przez MPK Poznań w ramach umowy powierzenia realizowanej z ZTM, przewiduje się m.in. wykonanie peronu i krawędzi peronowej o długości 45 metrów oraz jezdni (na długości przystanku) wraz z rampami wjazdową i wyjazdową – informuje MPK Poznań.

Prace nie spowodowany zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tramwaje linii nr 5, 8 i 14 kursują normalnie. Jedynie przedostatni przystanek przed pętlą Górczyn został przesunięty przed skrzyżowaniem z ul. Sielską.

Z małymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy. Ruch odbywa się po torowisku tramwajowym. Jazda na wprost i skręt w prawo w ul. Sielską odbywa się będzie tylko z jednego pasa, po którym poruszają się również tramwaje. Dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony wyznaczono objazd ulicami: Palacza, Arciszewskiego i Ściegiennego.

Docelowo po zakończeniu prac torowisko tramwajowe na ulicy Głogowskiej – od Palacza do Ściegiennego zostanie wydzielone.

– Dotychczas ruch samochodowy odbywał się tu zarówno po jezdni, jak i po torach tramwajowych, co bardzo często powodowało blokowanie i spowalnianie ruchu tramwajów, szczególnie przy dojeździe do ul. Sielskiej – informuje ZTM.

Budowa przystanku wiedeńskiego "Sielska" ma zakończyć się do końca sierpnia.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: