Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"7" i "13" wracają na rondo Rataje, "11" nie dojedzie na Winiary - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"7" i "13" wracają na rondo Rataje, "11" nie dojedzie na Winiary
31-07-2021 00:33   Janusz Ludwiczak
Sporo zmian czeka pasażerów komunikacji miejskiej. Od poniedziałku tramwaje linii nr 7 i 13 będą znów jeździć przez rondo Rataje. Równocześnie nie będą już kursować bimby oznaczone numerem "92". Ponadto w związku z remontem na pętli Piątkowska zmieni się trasa "jedenastki". To nie jedyne zmiany.

Naprawa torowiska przy Dworcu Zachodnim

W piątek po godz. 23 ekipy MPK przystąpiły do usuwania uszkodzonego torowiska na ul. Głogowskiej, na przystanku "Dworzec Zachodni". Utrudnienia nie dotkną pasażerów tramwajów dziennych (linii nr 5, 8, 11, 12 i 92), gdyż prace mają zakończyć się w sobotę rano. Jednak tramwaje linii nr 201 przez całą noc będą kursować objazdem przez Most Teatralny, pomijając przystanku "Rondo Kaponiera", "Dworzec Zachodni" i "Most Dworcowy".

"Jedenastka" nie dojedzie na Winiary

Rozpoczyna się remont torowiska w rejonie pętli Piątkowska. W związku z tym tramwaje dojeżdżać będą tylko wahadłowo do przystanku "Os. Winiary". Najpierw jednak zamontowane zostaną rozjazdy, dlatego przez cały weekend tramwaje linii nr 11 dojeżdżać będą do pętli Połabska (przez Roosevelta, Pułaskiego, Winogrady, Murawę i rondo Solidarności).

Na trasie Most Teatralny – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Nad Wierzbakiem – Wojska Polskiego – Witosa – Aleje Solidarności – PIĄTKOWSKA kursować będą autobusy "za tramwaj" linii T11.

Od poniedziałku "jedenastka" wróci na Sołacz, ale dojeżdżać będzie tylko do przystanku "Os. Winiary":
UNII LUBELSKIEJ – rondo Żegrze – Hetmańska – rondo Starołęka – Hetmańska – Głogowska – Roosevelta – rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – al. Wielkopolska – Małopolska – Wołyńska – Winiarska – OS. WINIARY.
Dojazd do pętli "Piątkowska" umożliwią autobusy linii nr 168, 178, 190, 193 i 322.

"7" i "13" wracają na rondo Rataje

Od poniedziałku, 2 sierpnia przebudowanym torowiskiem przez rondo Rataje znów będą kursować tramwaje. Na razie tylko w relacji północ-południe, czyli przez Jana Pawła II i Zamenhofa.

Jednocześnie rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Krzywoustego na odcinku pomiędzy rondem Rataje a mostem Królowej Jadwigi.

Na stałą trasę powróci "siódemka", która znów będzie jeździć przez dolny taras Rataj i Śródkę na Zawady.

Przez rondo Rataje pojedzie także "trzynastka", która z Łazarza będzie jeździć przez Kaponierę, Most Uniwersytecki, Gwarną, Plac Wielkopolski, Śródkę, Jana Pawła II, rondo Rataje, Zamenhofa do pętli przy Unii Lubelskiej.

Zlikwidowana zostanie tymczasowa linia nr 92 (która jeździła z Piątkowa przez trasę PST, Dworzec Zachodni, Most Dworcowy do ronda Rataje). Z kolei tramwaje linii nr 18 całkowicie zmienią trasę i będą kursować z Ogrodów przez Dąbrowskiego i trasą PST na Piątkowo.


Fot: Poznańskie Inwestycje Miejskie

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: