Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Biedronka" przy Łukaszewicza stała się placówką pocztową, by być otwarta w niedzielę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Biedronka" przy Łukaszewicza stała się placówką pocztową, by być otwarta w niedzielę
26-07-2021 05:12   Janusz Ludwiczak
Sklep sieci Biedronka przy ul. Łukaszewicza jest otwarty również w niedzielę. Stało się tak, dzięki przekształceniu dyskontu w placówkę pocztową. Tym samym Biedronka obeszła zakaz handlu w niedzielę.

Biedronka przy Łukaszewicza jest na razie jednym z siedmiu sklepów w Poznaniu, które dzięki uruchomieniu punktu obsługi przesyłek pocztowych jest czynna w niedziele.

"Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich planów zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Testy nowej usługi rozpoczęliśmy w lipcu b.r. od kilkudziesięciu spośród 3150 placówek naszej sieci, rozszerzając je z czasem o wybrane lokalizacje w innych miejscowościach" – informuje biuro prasowe Jeronimo Martins Polska, właściciela Biedronki.

"Uruchomienie testu prowadzonego wspólnie z doświadczonym partnerem – narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską – jest sprawdzeniem nowych możliwości biznesowych zgodnych z obecnie obowiązującym porządkiem prawnym, z czego już wcześniej korzystało wiele innych konkurencyjnych sieci. Decyzje dotyczące finalnego kształtu tej usługi podejmiemy po analizie wyników pilotażu" – tłumaczy biuro prasowe Biedronki.

Tymczasem do Sejmu trafił projekt ustawy, która uniemożliwi otwieranie sklepów w niedziele niehandlowe jako placówki pocztowe, tak jak robi to Biedronka, a wcześniej zrobiły inne sieci handlowe: Żabka, Chata Polska, Intermarche, Lewiatan czy Abc.

Zakaz handlu w niedziele wprowadzono w maju 2018 r. Zgodnie z ustawą otwarte będą mogą być sklepy prowadzone przez samych właścicieli. Zakaz nie dotyczy aptek i punktów aptecznych oraz stacji paliw, a także kwiaciarni, kawiarni, saloników prasowych, placówek handlowych w hotelach i na dworcach oraz punktów z pamiątkami oraz sklepów internetowych (z automatyczną obsługą zamówień). Za złamanie zakazu Państwowa Inspekcja Pracy może nałożyć karę pieniężną w wysokości od tysiąca do 100 000 złotych.


Komentarze (3)

30-07-2021 09:15:44
Qshu
@Jola a najgorsze, że to politycy pod rękę z pedofilami w koloratkach próbują nam życie układać. Trzeba w końcu wstać z kolan i powiedzieć dość!
27-07-2021 18:56:19
Ania
Na plus fakt, że nasza dzielnica ma drugą placówkę pocztową, bardzo dobra decyzja!
26-07-2021 09:48:46
jola
Nie będą mi politycy mówić, kiedy mam robić zakupy. Chore! Ciemny lud godzi się na wszystko za 500 zł, a później ogranicza im się swobody obywatelskie, mówi jak ma żyć. ***** *** Ludzie otwórzcie oczy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: