Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne zmiany na ulicach dolnego Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne zmiany na ulicach dolnego Łazarza
30-06-2021 09:54   Janusz Ludwiczak
W środę na Lodowej, w czwartek na Chłodnej, a w piątek na Załężu prowadzone będą prace związane z wyznaczaniem miejsc postojowych i malowaniem oznakowania poziomego w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.

Po ulicach: Gąsiorowskich, Małeckiego, Granicznej przyszedł czas na kolejne ulice nad dolnym Łazarzu, na których wdrażana jest strefa płatnego parkowania. W poniedziałek drogowcy pracowali na Kolejowej, a wczoraj na Stablewskiego. Kolejne prace prowadzone są na ul. Lodowej (w środę), Chłodnej (w czwartek) i na ul. Załęże (2 lipca). Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Od wtorku obowiązuje już nowa organizacja ruchu na ulicy Stablewskiego, która w całości stała się jednokierunkowa.

– Kierowcy mogą przejechać od ul. Łukaszewicza w stronę ul. Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli poruszać się również w przeciwną stroną – został tu wyznaczony kontraruch rowerowy. Postój na ul. Stablewskiego odbywa się na miejscach równoległych pomiędzy ul. Dmowskiego i Głogowską, przy czym od ul. Lodowej do ul. Głogowskiej zaparkować można tylko po stronie południowej (od Górczyna). Natomiast między ul. Łukaszewicza i Dmowskiego wyznaczone zostały miejsca równoległe po stronie północnej i prostopadłe po południowej – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Z kolei od dziś zmiany na Lodowej.

– Ulica Lodowa pomiędzy ul. Hetmańską i Stablewskiego pozostanie dwukierunkowa. Parkowanie na odcinku od ul. Hetmańskiej do ul. Potockiej będzie dozwolone na miejscach równoległych i prostopadłych, wyłącznie po wschodniej stronie. Pomiędzy ul. Potockiej i Stablewskiego zaparkować można będzie prostopadle po stronie zachodniej i równolegle po wschodniej. Skrzyżowania z ulicami Załęże, Potockiej i Stablewskiego staną się równorzędne, a cały odcinek ul. Lodowej objęty zmianami zostanie włączony w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30”. Nowa organizacja ruchu i parkowania pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Stablewskiego, a rynkiem Łazarskim zostanie wprowadzona po zakończeniu przebudowy tego drugiego – tłumaczy Agata Kaniewska.

W kolejnych dniach prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania prowadzone będą m.in. na ulicach: Dmowskiego i Łukaszewicza.


Komentarze (3)

06-07-2021 18:52:57
jaro
To co drogowcy zrobili na ulicy chłodnej z miajscmi parkingowymi to jest TRAGEDIA!!!!Ktoś za to bierze dużą kasę !Pewnie szwagier,znajomy,wujek !
03-07-2021 08:30:22
Mieszkańcy Głogowskiej
A na starej Głogowskiej po zmianach i wprowadzeniu ścieżki rowerowej wieczny korek i smród spalin -przed zmianami samochody przemknęły i wszystko się rozwiało a teraz nawet okien nie można otworzyć -sama spalina - ŻĄDAMY PRZYWRÓCENIA STAREGO PORZĄDKU ALBO DALSZEGO LOCKDOWNU - PRZYNAJMNIEJ BYŁA CISZA I SPOKÓJ!!!!!!!!
30-06-2021 19:32:36
J
W związku ze zmianami kierunku ruchu na kilku ulicach Łazarza, założono nowe znaki drogowe. Ale nie zadbano by były widoczne !!! Znaki drogowe są pozasłaniane gałęziami drzew. Kto będzie odpowiedzialny, gdy z tego powodu nastąpią wypadki ?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: