Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rekonstrukcja historyczna, smaki z tamtych lat i wycieczka "Śladami Czerwca`56" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rekonstrukcja historyczna, smaki z tamtych lat i wycieczka "Śladami Czerwca`56"
24-06-2021 11:42   Janusz Ludwiczak
W sobotnie południe warto zajrzeć na Skwer Eki z Małeki, na którym odbędą się obchody 65. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca`56. W programie m.in. rekonstrukcja historyczna poświęcona postaci Janusza Kulasa, jednego z uczestników tamtejszych wydarzeń. Będzie można zobaczyć również wystawę "Stąd upominano się po raz pierwszy" czy wziąć udział w spacerze z przewodnikiem Śladami Czerwca 56 i spróbować smaków tamtych czasów.

W poniedziałek mija 65. rocznica wydarzeń "Czarnego Czwartku". W sobotę o godz. 12:00 Stowarzyszenie Wirtualny Łazarz wraz z Jeżyckim Centrum Kultury i Rada Osiedla Św. Łazarz oraz Projekt Miś przygotowali lokalne obchody tej rocznicy.

– Podczas spotkania na skwerze będziemy mogli zobaczyć wystawę z Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwca 56 "Stąd upominano się po raz pierwszy". Przygotowaliśmy również spacer z przewodnikiem "Śladami Czerwca 56". Będzie można też spróbować smaków tamtych czasów – zapowiada Roman Modrzyński ze Stowarzyszenia Wirtualny Łazarz, członek Rady Osiedla Św. Łazarz.

W sobotnie południe na Skwerze Eki z Małeki (przy zbiegu ulic Małeckiego, Granicznej i Łukaszewicza) odbędzie się rekonstrukcja historyczna, poświęcona postaci Janusza Kulasa.

– To jeden z uczestników tamtych wydarzeń, jego postać widać m.in. na zdjęciu z pochodu. Postać z niezwykłym charakterem, który sprawił że jego osoba trochę zapomniana, dziś jest ważną kartą tamtych dni – wskazuje Roman Modrzyński.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: