Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budują Perfumiarnię. W browarze Huggera będzie SPA - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budują Perfumiarnię. W browarze Huggera będzie SPA
09-06-2021 08:21   Janusz Ludwiczak
Tuż przy samym Parku Wilsona, na działce pomiędzy ul. Głogowską i Śniadeckich powstaje kompleks luksusowych apartamentowców "Perfumiarnia". W ramach inwestycji w dawnym browarze Huggera powstanie SPA i biura, a w Hali Betonowej (Betonhau) znajdzie się restauracja i miejsce na wystawy i imprezy.

Na działce przy zbiegu ulic Głogowskiej i Śniadeckich, tuż obok Parku Wilsona, na której mieścił się browar Huggera warszawski inwestor Globe Trade Center już w 2014 r. planował wybudować biurowce. Nieruchomość ta została jednak sprzedana cztery lata temu spółce Garvest, która wybudowała m.in. biurowiec Bałtyk tuż przy Rondzie Kaponiera. Inwestor planował wybudować w tym miejscu luksusowe osiedle mieszkaniowe, a to nie jedyne przedsięwzięcie Garvestu. W 2013 r. AWF za 6 milionów złotych sprzedała budynek Hali Betonowej. Nowy właściciel planował tutaj utworzyć obiekt konferencyjno-restauracyjny z możliwością organizowania wystaw, a także hotel.

– Planujemy wybudować osiedle mieszkaniowe, a od ul. Głogowskiej postawić hotel z 82 pokojami. Chcemy, by Hala Betonowa była miejsce organizacji wystawy i konferencji. W miejscu tym znalazłaby się również kawiarnia – powiedział Michał Włodarczak z Garvest.

W ramach pierwszego etapu inwestycji w kompleksie "Perfumeria" powstanie 140 luksusowych mieszkań z tarasami, z widokiem na Park Wilsona. Jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" inwestor sprzedał już ponad 40% apartamentowców, a pierwsi lokatorzy mają się wprowadzić jesienią przyszłego roku.

Z kolei jak poinformowało biuro projektowe CDF Architekci kolejna inwestycja, polegająca na renowacji budynku Browaru Huggera oraz Hali Betonowej (Betonhaus) otrzymała pozwolenie na budowę.

W ramach projektu w Hali Betonowej powstanie restauracja i kawiarnia. Organizowane będą tutaj również eventy, wystawy, pokazy i inne imprezy. Stworzona zostanie galeria sztuki.

Betonhaus ma być połączony z budynkiem browaru Huggera specjalnym łącznikiem. Znajdzie się tam spa.

W ramach inwestycji "W Parku Wilsona" powstanie także hotel.

Zakończenie realizacji wszystkich projektów planowane jest do 2024 roku.


Przy Śniadeckich był browar
W 1874 r. przy zbiegu ulic Głogowskiej i ówczesnej Herdera (obecnie Śniadeckich) powstał Browar Poznański "Feldschloss" Towarzystwo Akcyjne. W 1892 r. browar ten za kwotę miliona marek kupiło dwóch bankierów z Monachium: J. Neu i Rosenbuch. Później mieścił się tutaj browar Huggera. W 1929 r. budynek browaru został przebudowany na Restaurację Centralną PWK - największy wówczas lokal gastronomiczny w kraju. Następnie, do przełomu lat 80. i 90. przy ul. Śniadeckich 12a znajdował się zakład Lechii, w którym produkowano kremy i wody po goleniu. Historię tego miejsca zamyka klub dyskotekowy Disco Club Browar, który działał do końca lat 90.

Betonhaus
Po wschodniej stronie Parku Wilsona, od ul. Śniadeckich znajduje się Hala Betonowa (Betonhaus), która powstała w 1911 r. z okazji Wystawy Wschodnioniemieckiej. W budynku mieścił się pawilon myśliwski, w którym eksponowane były m. in. poroża z polowań cesarza Wilhelma. Po I wojnie światowej w budynku powstała Katedra Higieny Szkolnej i Teorii Wychowania Fizycznego Wszechnicy Piastowskiej, a później mieściły się tutaj kolejne uczelnie, z których w 1973 r. utworzono Akademię Wychowania Fizycznego.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: