Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmienione trasy tramwajów, zakorkowana Głogowska – ruszył remont torów przy Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmienione trasy tramwajów, zakorkowana Głogowska – ruszył remont torów przy Moście Dworcowym
03-06-2021 09:09   Janusz Ludwiczak
We wtorek rozpoczął się remont torowiska na węźle przy Moście Dworcowym. Na Łazarz w ogóle nie dojeżdża "ósemka", a swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 5, 11, 12, 92 i 201. Przez ostatnie dni ulica Głogowska była kompletnie zakorkowana.
Torowisko w tym miejscu wymieniano dwa lata temu. Dlaczego więc prowadzony jest kolejny remont w tak krótkim czasie?

Praktycznie przez cały czerwiec prowadzony będzie remont torowiska na węźle przy Moście Dworcowym. W pierwszym etapie, który potrwa do przyszłego piątku, 11 czerwca ekipy MPK wymieniają tory na ulicy Głogowskiej – na razie przy skrzyżowaniu z Roosevelta i Mostem Dworcowym (na wysokości Centrum Targowego).

Objazdami kursują tramwaje linii nr 5, 8, 11, 12, tymczasowej 92 oraz nocnej nr 201. Na Łazarz i Górczyn w ogóle nie dojeżdża "ósemka", która została skierowana na Sołacz i do pętli Piątkowska.

"Piątka" kursuje objazdem przez Hetmańską i Wildę, zaś "jedenastka" jedzie przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką.

Z kolei bimby z numerem "12" kursują objazdem przez Głogowską i Hetmańską do ronda Staręką, zaś tramwaje tymczasowej linii nr 92 zamiast przez Dworzec Zachodni i dolną trasą PST jadą "górą" ulicą Roosevelta i po Rondzie Kaponiera.

Dodatkowo "14-tka" jeździ częściej – w dni robocze w godzinach szczytu, czyli od 6:00 do 9:00 oraz od 13:00 do 18:30 co 5 minut.

We wtorek i środę na ulicy Głogowskiej tworzyły się ogromne korki. Kierowcy stali w zatorach w niektórych godzinach już od Hetmańskiej.
Zwężona jest jedna nitka przy Moście Dworcowym.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi, których czeka trochę okrężna droga na przejściu na ul. Głogowskiej, od strony Roosevelta (pomiędzy Centrum Targowym a Mostem Dworcowym).

Torowisko na węźle "Most Dworcowy" ostatni raz remontowano w 2016 roku, a dwa lata temu prowadzono prace torowe na ul. Głogowskiej. Dlaczego więc w tak krótkim czasie prowadzone są kolejne roboty?

– Na węźle Most Dworcowy prowadzone są punktowe naprawy, mające na celu utrzymanie przejezdności do czasu kompleksowej modernizacji. Prowadzona będzie m.in. wymiana zużytych elementów rozjazdów (np. szyn łączących krzyżownice). Naprawy są konieczne w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu Projektu Centrum, który obejmie skrzyżowanie ul. Święty Marcin z Al. Niepodległości – po rozpoczęciu prac w tym rejonie, most Dworcowy obok mostu Teatralnego stanie się kluczowym węzłem komunikacyjnym w centrum – przekonuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.

– Punktowe naprawy torowiska na węźle Most Dworcowym systematycznie prowadzone są w miejscach gdzie torowisko jest najbardziej eksploatowane. Obecne są ostatnimi przed planowaną kompleksową przebudową całego węzła rozjazdowego Most Dworcowy, która przewidziana jest w kolejnych latach, po zakończeniu całości Projektu Centrum – zaznacza Rafał Wąsowicz z ZTM.

To nie koniec utrudnień. Od przyszłej soboty, 12 czerwca do 25 czerwca w ramach drugiego etapu prac wyłączony z ruchu tramwajowego będzie odcinek torowiska na ulicy Roosevelta od Mostu Dworcowego do skrzyżowania z Bukowską. Wówczas objazdami pojadą tramwaje linii nr 5, 6, 10, 11, 18, 92.

"Piątka" będzie kursować przez Most Dworcowy, tramwaje linii nr 6, 10, 11 i 18 przez Towarową, a "8" nadal dojeżdżać będzie na Sołacz. Nadal "14-tka" w dni robocze w szczycie będzie jeździć co 5 minut.

Zmiany w komunikacji tramwajowej od 1 do 11 czerwca:

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Górna Wilda – Królowej Jadwigi –Strzelecka – Podgórna – Pl. Bernardyński – Lewandowskiej – Kórnicka – Polanka – Chartowo - Żegrze - UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 8:
Z Miłostowa dojeżdża na Sołacz i do pętli Piątkowska.

Linia nr 11:
UNII LUBELSKIEJ – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Wielkopolska - Wołyńska – PIĄTKOWSKA

Linia nr 12:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – Rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

Linia tramwajowa tymczasowa nr 92:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – RONDO RATAJE

Linia tramwajowa nocna nr 201:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST (bez wjazdu na Dworzec Zachodni) – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Wolnica – Estkowskiego – Jana Pawła II – Polanka – Chartowo - Żegrze- UNII LUBELSKIEJ

Bez zmian kursują tramwaje linii nr 6, 10, 14 i 18.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: