Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zmienione trasy tramwajów, zakorkowana Głogowska – ruszył remont torów przy Moście Dworcowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zmienione trasy tramwajów, zakorkowana Głogowska – ruszył remont torów przy Moście Dworcowym
03-06-2021 09:09   Janusz Ludwiczak
We wtorek rozpoczął się remont torowiska na węźle przy Moście Dworcowym. Na Łazarz w ogóle nie dojeżdża "ósemka", a swoje trasy zmieniły tramwaje linii nr 5, 11, 12, 92 i 201. Przez ostatnie dni ulica Głogowska była kompletnie zakorkowana.
Torowisko w tym miejscu wymieniano dwa lata temu. Dlaczego więc prowadzony jest kolejny remont w tak krótkim czasie?

Praktycznie przez cały czerwiec prowadzony będzie remont torowiska na węźle przy Moście Dworcowym. W pierwszym etapie, który potrwa do przyszłego piątku, 11 czerwca ekipy MPK wymieniają tory na ulicy Głogowskiej – na razie przy skrzyżowaniu z Roosevelta i Mostem Dworcowym (na wysokości Centrum Targowego).

Objazdami kursują tramwaje linii nr 5, 8, 11, 12, tymczasowej 92 oraz nocnej nr 201. Na Łazarz i Górczyn w ogóle nie dojeżdża "ósemka", która została skierowana na Sołacz i do pętli Piątkowska.

"Piątka" kursuje objazdem przez Hetmańską i Wildę, zaś "jedenastka" jedzie przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką.

Z kolei bimby z numerem "12" kursują objazdem przez Głogowską i Hetmańską do ronda Staręką, zaś tramwaje tymczasowej linii nr 92 zamiast przez Dworzec Zachodni i dolną trasą PST jadą "górą" ulicą Roosevelta i po Rondzie Kaponiera.

Dodatkowo "14-tka" jeździ częściej – w dni robocze w godzinach szczytu, czyli od 6:00 do 9:00 oraz od 13:00 do 18:30 co 5 minut.

We wtorek i środę na ulicy Głogowskiej tworzyły się ogromne korki. Kierowcy stali w zatorach w niektórych godzinach już od Hetmańskiej.
Zwężona jest jedna nitka przy Moście Dworcowym.

Z utrudnieniami muszą liczyć się również piesi, których czeka trochę okrężna droga na przejściu na ul. Głogowskiej, od strony Roosevelta (pomiędzy Centrum Targowym a Mostem Dworcowym).

Torowisko na węźle "Most Dworcowy" ostatni raz remontowano w 2016 roku, a dwa lata temu prowadzono prace torowe na ul. Głogowskiej. Dlaczego więc w tak krótkim czasie prowadzone są kolejne roboty?

– Na węźle Most Dworcowy prowadzone są punktowe naprawy, mające na celu utrzymanie przejezdności do czasu kompleksowej modernizacji. Prowadzona będzie m.in. wymiana zużytych elementów rozjazdów (np. szyn łączących krzyżownice). Naprawy są konieczne w związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu Projektu Centrum, który obejmie skrzyżowanie ul. Święty Marcin z Al. Niepodległości – po rozpoczęciu prac w tym rejonie, most Dworcowy obok mostu Teatralnego stanie się kluczowym węzłem komunikacyjnym w centrum – przekonuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowy MPK.

– Punktowe naprawy torowiska na węźle Most Dworcowym systematycznie prowadzone są w miejscach gdzie torowisko jest najbardziej eksploatowane. Obecne są ostatnimi przed planowaną kompleksową przebudową całego węzła rozjazdowego Most Dworcowy, która przewidziana jest w kolejnych latach, po zakończeniu całości Projektu Centrum – zaznacza Rafał Wąsowicz z ZTM.

To nie koniec utrudnień. Od przyszłej soboty, 12 czerwca do 25 czerwca w ramach drugiego etapu prac wyłączony z ruchu tramwajowego będzie odcinek torowiska na ulicy Roosevelta od Mostu Dworcowego do skrzyżowania z Bukowską. Wówczas objazdami pojadą tramwaje linii nr 5, 6, 10, 11, 18, 92.

"Piątka" będzie kursować przez Most Dworcowy, tramwaje linii nr 6, 10, 11 i 18 przez Towarową, a "8" nadal dojeżdżać będzie na Sołacz. Nadal "14-tka" w dni robocze w szczycie będzie jeździć co 5 minut.

Zmiany w komunikacji tramwajowej od 1 do 11 czerwca:

Linia nr 5:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 roku – Górna Wilda – Królowej Jadwigi –Strzelecka – Podgórna – Pl. Bernardyński – Lewandowskiej – Kórnicka – Polanka – Chartowo - Żegrze - UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 8:
Z Miłostowa dojeżdża na Sołacz i do pętli Piątkowska.

Linia nr 11:
UNII LUBELSKIEJ – Hetmańska – Reymonta – Rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Pułaskiego – Wielkopolska - Wołyńska – PIĄTKOWSKA

Linia nr 12:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – Rondo Starołęka – Starołęcka – STAROŁĘKA

Linia tramwajowa tymczasowa nr 92:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – RONDO RATAJE

Linia tramwajowa nocna nr 201:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST (bez wjazdu na Dworzec Zachodni) – Fredry – Mielżyńskiego – 23 Lutego – Wolnica – Estkowskiego – Jana Pawła II – Polanka – Chartowo - Żegrze- UNII LUBELSKIEJ

Bez zmian kursują tramwaje linii nr 6, 10, 14 i 18.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: