Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kiedy ruszy przebudowa Areny? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kiedy ruszy przebudowa Areny?
25-05-2021 08:39   Janusz Ludwiczak
Dopiero w drugiej połowie roku ma rozpocząć się przebudowa hali widowiskowo-sportowej Arena.

Przebudowa Areny pierwotnie miała rozpocząć się już w zeszłym roku, jednak z powodu pandemii i opóźnieniu w finansowaniu inwestycja ta rozpocznie się później. Dopiero pod koniec zeszłego roku Międzynarodowe Targi Poznańskie pozyskały fundusze na tą inwestycje ze sprzedaży nieruchomości przy zbiegu ulic Matejki, Ułańskiej i Grunwaldzkiej, na której znajduje się m.in. parking. Za 5,5-hektarową działkę MTP pozyskały 114,5 mln zł.

Przedłużony został przetarg na wybór wykonawcy.

– Termin składania ofert został przedłużony do 5 maja, do tego terminu czekaliśmy na ich złożenie. Obecnie Grupa MTP jest w trakcie drugiego etapu wyboru firmy, która przeprowadzi całkowitą modernizację Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. W pierwszym etapie przeprowadzaliśmy weryfikację zainteresowanych firm. Cztery z nich zostały zaproszone do kolejnego etapu, jakim jest składanie ofert. 19 maja br. upłynął termin ich składania. Teraz przed nami proces wyboru wykonawcy: analiza ofert i negocjacje z podmiotami, które je złożyły – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Małgorzata Lamperska, rzecznik Grupy MTP.

Jak zapowiadają MTP Arena ma być elegancka, minimalistyczna i nawiązująca do tradycji. Hala zachowując swój historyczny charakter, zyska nowoczesne i funkcjonalne wnętrze.

Inwestycja zakłada, że poziom podłogi Areny zostanie obniżony o 6 metrów. Zmieni się układ trybun. Hala w sercu Parku Kasprowicza będzie mogła pomieścić nawet do 9 tysięcy widzów. Do tej pory mogła pomieścić 4,2 tys. gości.

Po przebudowie Arena będzie miała 27,5 m wysokości, a jej średnica wyniesie 45,5 m. Hala będzie miała 21 900 m powierzchni, a jej kubatura wyniesie 182 820 m³.

Plany zakładają również budowę dwóch podziemnych parkingów – odpowiednio na 300 i 500 samochodów. Z kolei przed wejściem do Areny pojawi się plac z formie amfiteatru.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: