Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zabytkowy budynek hali gimnastycznej SP26 przejdzie renowację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zabytkowy budynek hali gimnastycznej SP26 przejdzie renowację
18-05-2021 09:19   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na remont fasady budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 26, znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego.

W ubiegłym roku renowację przeszła południowa fasada budynku Szkoły Podstawowej nr 26. Teraz remont przejdzie budynek sali gimnastycznej, znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego.

– To kolejny etap przywracania – zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków - świetności elewacji kompleksu oświatowego zbudowanego na Łazarzu początku XX wieku. W ubiegłym roku dawny blask odzyskały południowa fasada budynku głównego oraz ogrodzenie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W trakcie robót ceglana elewacja sali gimnastycznej zostanie oczyszczona i uzupełniona. Naprawie poddane będą rysy i pęknięcia muru, zniszczone cegły zostaną wymienione z zachowaniem spójności kolorystycznej. Zabiegi konserwatorskie i rekonstrukcyjne przejdą również detale architektoniczne, a konserwację – elementy stalowe. Ściany budynku zostaną zaizolowane przed wilgocią

Wykonawcy mają czas do 1 czerwca na składanie ofert. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 130 dni od podpisania umowy, czyli zakończy się jesienią, o ile procedura przetargowa przebiegnie planowo – tzn. nie będzie np. odwołań od przetargu i uda się wyłonić wykonawcę.


R E K L A M A

Komentarze (2)

19-05-2021 12:59:52
eka z małeki
@Qshu - faktycznie,dobrze obejrzałem otoczenie i stwierdziłem że po remoncie kwiaciarnia będzie psuła wygląd okolicy.Z poważaniem,z początku się zacietrzewiłem...no bo to kwiaciarnia i zawsze tu była. eka
19-05-2021 08:14:00
Qshu
Super informacja. Ciekawe kiedy zniknie ten blaszak/kwiaciarnia od strony parku? Budynek pięknieje, okolica również a ten barak wygląda jak żywo wzięty z głębokiej Europy wschodniej - wstyd!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: