Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zabytkowy budynek hali gimnastycznej SP26 przejdzie renowację - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zabytkowy budynek hali gimnastycznej SP26 przejdzie renowację
18-05-2021 09:19   Janusz Ludwiczak
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na remont fasady budynku sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 26, znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego.

W ubiegłym roku renowację przeszła południowa fasada budynku Szkoły Podstawowej nr 26. Teraz remont przejdzie budynek sali gimnastycznej, znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego.

– To kolejny etap przywracania – zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków - świetności elewacji kompleksu oświatowego zbudowanego na Łazarzu początku XX wieku. W ubiegłym roku dawny blask odzyskały południowa fasada budynku głównego oraz ogrodzenie – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W trakcie robót ceglana elewacja sali gimnastycznej zostanie oczyszczona i uzupełniona. Naprawie poddane będą rysy i pęknięcia muru, zniszczone cegły zostaną wymienione z zachowaniem spójności kolorystycznej. Zabiegi konserwatorskie i rekonstrukcyjne przejdą również detale architektoniczne, a konserwację – elementy stalowe. Ściany budynku zostaną zaizolowane przed wilgocią

Wykonawcy mają czas do 1 czerwca na składanie ofert. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 130 dni od podpisania umowy, czyli zakończy się jesienią, o ile procedura przetargowa przebiegnie planowo – tzn. nie będzie np. odwołań od przetargu i uda się wyłonić wykonawcę.


R E K L A M A

Komentarze (2)

19-05-2021 12:59:52
eka z małeki
@Qshu - faktycznie,dobrze obejrzałem otoczenie i stwierdziłem że po remoncie kwiaciarnia będzie psuła wygląd okolicy.Z poważaniem,z początku się zacietrzewiłem...no bo to kwiaciarnia i zawsze tu była. eka
19-05-2021 08:14:00
Qshu
Super informacja. Ciekawe kiedy zniknie ten blaszak/kwiaciarnia od strony parku? Budynek pięknieje, okolica również a ten barak wygląda jak żywo wzięty z głębokiej Europy wschodniej - wstyd!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: