Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dmowskiego, Lodowa, Łukaszewicza – kolejne ulice będą jednokierunkowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dmowskiego, Lodowa, Łukaszewicza – kolejne ulice będą jednokierunkowe
11-05-2021 06:43   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku jednokierunkowa jest ulica Potockiej (na razie od Głogowskiej do Lodowej). Niebawem zmieni się organizacja ruchu na kolejnych ulicach.

Po wprowadzeniu strefy płatnego parkowania wiele ulic stała się jednokierunkowa:
• Marcelińska (od Polnej do Ziętary – przejazd w kierunku Grunwaldzkiej)
• Iłłakowiczówny (ruch odbywa się w kierunku północnym, tj. w stronę Grunwaldzkiej)
• Ułańska (od Grottgera do Wyspiańskiego przejazd w kierunku Hetmańskiej, od Grottgera do Grunwaldzkiej ruch tylko w kierunku północnym)
• Morawskiego (od Jarochowskiego do Bogusławskiego przejazd w stronę Kasprzaka).

Ponadto jednokierunkowa stała się ulica Jarochowskiego. Po zakończeniu przebudowy na odcinku od Hetmańskiej do Sczanieckiej ruch odbywa się w kierunku północnym, tj. w stronę Wyspiańskiego. Z kolei od Wyspiańskiego do Niegolewskich kierowcy jeżdżą odwrotnie – w kierunku południowym (czyli w stronę Hetmańskiej). Chcąc dojechać dalej kierowcy muszą skręcić w Niegolewskich i następnie w Kasprzaka.

Od poniedziałku jednokierunkowa stała się kolejna ulica – Potockiej, ale na razie tylko na krótkim odcinku od Głogowskiej do Lodowej. Przejazd możliwy jest tylko w kierunku wschodnim, tzn. w stronę Kolejowej.

– Wyeliminuje to przejazdy kierowców spoza Łazarza, spowoduje uspokojenie ruchu i umożliwi przeniesienie parkowania z chodnika na jezdnię. Docelowo ulica będzie jednokierunkowa od ul. Głogowskiej do ul. Łukaszewicza – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Docelowo przejazd ulicą Potockiej w obu kierunkach będzie możliwy tylko pomiędzy Łukaszewicza i Kolejową.

Niebawem jednokierunkowe staną się kolejne ulice:
• Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Potockiej – przejazd możliwy będzie tylko w stronę Hetmańskiej)
• Lodowa (od Stablewskiego ruch odbywać będzie się tylko w kierunku Rynku Łazarskiego)
• Stablewskiego (jednokierunkowy pozostanie ostatni odcinek ulicy – między Łukaszewicza a Lodową)
• Małeckiego (od Strusia ruch w do Rynku Łazarskiego)
• Graniczna (przejazd możliwy będzie tylko w kierunku Kolejowej)
• Calliera (ruch odbywać będzie się w stronę Łukaszewicza)
• Mottego (kierowcy pojadą tylko do Kolejowej).

– Wdrożenie nowej organizacji ruchu spowoduje zmniejszenie liczby samochodów przejeżdżających przez Łazarz, ograniczy parkowanie na chodnikach i poprawi bezpieczeństwo, szczególnie wśród pieszych. Przeprowadzone na terenie osiedla badania parkowania wykazały, że niemal 75% istniejących tutaj miejsc postojowych może utrudniać poruszanie się pieszym – przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierunki ruchu – [pobierz PDF]


Komentarze (12)

17-05-2021 08:33:06
Głos z Małeckiego
W końcu da się normalnie chodzić po górnym Łazarzu, zamiast przeciskać się między samochodami lub iść chodnikiem o szerokości jednej płytki chodnikowej (np. Chełmońskiego). Czekam z niecierpliwością, aż sprzątanie dotrze na dolny Łazarz. Tak, mam samochód.
16-05-2021 23:30:30
toms
@m: może jeszcze Głogowską i Hetmańską zróbcie jednokierunkową... puk puk
16-05-2021 22:15:33
m
Super :) aż miło popatrzeć, w realu wygląda to jeszcze lepiej, nie rozumiem tylko dlaczego Chociszewskiego i Wyspiańskiego pozostawiono bez zmian, tam odbywa się tranzyt miedzy dzielnicowy i omijanie Hetmańskiej i Grunwaldzkiej :(
13-05-2021 21:53:28
B.
Pojechali po bandzie z tymi zmianami. Ciekawe po których zmianach skończy się cierpliwość mieszkańców Łazarza i wywiozą obecną RO na taczkach ? :P
13-05-2021 06:28:48
Łazarz
@as właśnie się nad tym zastanawiałam zmiany na Łazarzu a awans przewodniczącego RO
12-05-2021 19:08:45
as
Mozecie podziekowac Janowskiemu, ktory dzieki swoim dzialaniom i obrzydzaniu jazdy autem, awansowal do ZTM
12-05-2021 14:08:53
Łazarz
To jest jakiś nieśmieszny żart. Brawa dla ZDM i RO. Kolejowa nie ruszona, a przez te wymysły coraz bardziej zatłoczona. Niech RO, w końcu się wypowie na ten temat, a nie tylko prezydent Poznania.
12-05-2021 08:25:19
Mieszkaniec Kolejowej
Rozumiem dlaczego nie można przystąpić do remontu ulicy Kolejowej... Po ew. wyłączeniu tej ulicy z ruchu zakorkuje się cały Łazarz, więc 18 wiek na tej głównej arterii komunikacyjnej osiedla będzie trwał i trwał..... Gratuluje wspaniałych zmian....
11-05-2021 22:21:18
Wrr
Potockiej jednokierunkowa... obawiam się zwiększonego ruchu na Kolejowej :(
11-05-2021 20:49:54
Iza
Te zmiany to porażka i utrudnianie życia mieszkańcom, szczególnie tym zmotoryzowanym. ZDM i Rada Osiedla Łazarz zachowuje się jakby to była wieś i nie było samochodów a były tylko rowery i spacerowicze. Miejsc do parkowania po 18 nadal brak a plątanina jednokierunkowych uliczek to dramat. Żeby dostać się do domu po zmianach tracę o 1kmdrogi więcej dziennie, a o czasie nie wspomnę.
11-05-2021 18:18:46
emeryt
Dziękuję wszechmocnym i wszystko wiedzących pracownikom ZDM za umilanie życia mieszkańców wspaniałymi zmianami. Tylko tak dalej dobra zmiano.
11-05-2021 09:12:41
Zmienić rade
Co za kretyn tym zarządza, do domu jak miałem w linii prostej to teraz będzie trzeba pół dzielnicy objechać...jest to utrudnianie życia mieszkańcom jak i na niekorzysc środowiska gdyż auto dłużej jeździ, kompletnym imbecylem trzeba być aby takie zmiany wprowadzać, mam nadzieję,że to ostatnia kadencja tej rady

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: