Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wojewoda skierował 200 osób w trybie pilnym do pracy w szpitalu na MTP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wojewoda skierował 200 osób w trybie pilnym do pracy w szpitalu na MTP
05-04-2021 01:34   Janusz Ludwiczak
Skierowanie do pracy w szpitalu tymczasowym na MTP otrzymały m.in. 54 pielęgniarki i 120 studentów Uniwersytetu Medycznego.

Powodem tej sytuacji jest brak personelu. Obecnie szpital tymczasowy na MTP dysponuje 300 łóżkami, w piątek wolnych pozostawało 41 miejsc.

Jak informuje TVN24 wojewoda nie konsultował swojej decyzji, gdyż sprawa jest wyjątkowo pilna.

"Ze względu na niecierpiący zwłoki charakter sprawy, tj. niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ludzkiego [...] Wojewoda Wielkopolski odstępuje od zasady czynnego udziału stron w postępowaniu" – pisze wojewoda Maciej Zieliński w piśmie do studentów Uniwersytetu Medycznego.

Osoby powołane muszą obowiązkowo przyjść do pracy w szpitalu tymczasowy na MTP, niekiedy rezygnując z dotychczasowej pracy. Jak powiedziała TVN24 Katarzyna Głodowska, przewodnicząca poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, zabrakło dialogu i dyskusji, a przecież pielęgniarki wezwane do pracy mają także i teraz pod opieką pacjentów w poważnym stanie, których będą musiały zostawić – a ich szefowie będą musieli zorganizować za nie zastępstwo, a nie będzie to łatwe zadanie, gdyż brakuje pielęgniarek.

– Wojewoda wielkopolski skierował także pismo do dyrektorów szpitali informujące, że w sytuacjach, kiedy szpital będzie wykazywał, że osoba kierowana przez wojewodę do pracy jest aktualnie zatrudniana przy zwalczaniu COVID-19 lub realizuje zadania istotne dla szpitala i nie można jej zastąpić, wówczas istnieje możliwość odwołania – poinformował Tomasz Stube, rzecznik wojewody.

Jak już informowaliśmy we wtorek w godzinach przedpołudniowych zabrakło tlenu w szpitalu tymczasowym na MTP. 12 pacjentów trzeba było przetransportować do innych lecznic. Dyscyplinarnie zostały zwolnione dwie osoby – wicedyrektor ds. technicznych i pracownik odpowiedzialny za zamówienia tlenu.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: