Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla uchwaliła regulamin Rynku Łazarskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla uchwaliła regulamin Rynku Łazarskiego
24-08-2021 07:21   Janusz Ludwiczak
Obowiązek utrzymania straganu w czystości oraz dbania o stan techniczny stoiska czy wprowadzenie zachęt finansowych dla najemców, którzy zdeklarują się wydłużyć godziny handlowe do godzin popołudniowych, co w znaczny sposób wpłynie na ożywienie targowiska – to zapisy regulaminu funkcjonowania targowiska Rynek Łazarski, jaki niedawno uchwaliła Rada Osiedla Św. Łazarz.

– To są uwagi do obecnego regulaminu. Chcemy, by nowy Rynek Łazarski tętnił życiem, stąd apel o wydłużenie godzin handlowych – wskazywała podczas jednej z ostatnich sesji Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Święty Łazarz.

W regulaminie funkcjonowania targowiska Rynek Łazarski proponowanym przez Radę Osiedla Św. Łazarz znalazły się m.in. takie zapisy jak:

 • Konieczność wprowadzenia definicji straganu/stoiska, aby zadbać o estetyczny wygląd rynku i uniknąć tworzenia przypadkowych miejsc handlu (handel wyłącznie na wyznaczonym terenie).
 • Obowiązek utrzymania straganu/stoiska w czystości oraz dbania o stan techniczny straganu/stoiska:
  - konieczność niezwłocznego zgłaszania zarządcy targowiska wszelkich usterek, awarii, aktów wandalizmu,
  - zakaz samowolnego demontowania/montowania elementów stoiska (w tym dodatkowych zadaszeń, osłon, lad do składowania towaru).
 • Bezwzględny zakaz składowania, magazynowania towarów, poza terenem do tego wyznaczonym.
 • Konieczność wprowadzenia zasad dot. organizowania tzw. pchlich targów: wyznaczenie strefy do handlu przedmiotami używanymi, zakaz organizowania stoisk bezpośrednio na chodniku, zobowiązanie kupców do dbałości o estetykę i czystość stoiska, jak i sprzedawanych towarów.
 • Określenie sankcji za naruszenie regulaminu.
 • Konieczność segregacji odpadów i porządkowania terenu straganu po zakończeniu dnia targowego.
 • Obowiązki zarządcy - Spółki Targowiska - również powinny znajdować się w regulaminie, w szczególności te dotyczące utrzymania porządku na częściach wspólnych: alejkach targowych, dojściach, przejściach, utrzymania schludnego wyglądu zasieku, dbania o odpowiedni stan techniczny i czystość zadaszenia oraz elementów zabudowy targowiska […]
 • Wprowadzenie zachęt finansowych dla najemców, którzy zdeklarują się wydłużyć godziny handlowe do godzin popołudniowych, co w znaczny sposób wpłynie na ożywienie targowiska.

– O godz. 15 już nikt nie handluje na Rynku Łazarskim. Może uda nam się zachęcić kupców do pracy na dwie zmiany, tak by targowisko działało jeszcze do 20 – wskazywał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Z kolei podczas czerwcowej sesji, która po raz pierwszy nie odbyła się trybie zdalnym przez internet, a na polanie w Parku Kasprowicza Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wniosku do Prezydenta Miasta Poznania o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej.

– Na łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej dochodzi do częstych przekroczeń prędkości, co prowadzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, również ze skutkiem śmiertelnym. Z uwagi na powyższe, konieczne jest przeanalizowanie istniejącej sytuacji i podjęcie skutecznych działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku ul. Hetmańskiej. W opinii Rady Osiedla Św. Łazarz konieczne jest ograniczenie prędkości do 60 km/h na odcinku od wiaduktu kolejowego do ul. Dmowskiego oraz wprowadzenie efektywnych rozwiązań uspokojenia ruchu (zawężenia, wyspy azylu, odgięcia torów jazdy) i monitoringu prędkości, które skutecznie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa na całym łazarskim odcinku ulicy Hetmańskiej – tłumaczy Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni nie zgodzili się na powstanie w Parku Kasprowicza wypożyczalni samochodzików elektrycznych dla dzieci.

– Wprowadzenie elektrycznych pojazdów dla dzieci w przestrzeń parkową negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo w parku. W okresie letnim do Parku Kasprowicza uczęszcza wielu odwiedzających, alejki parkowe są intensywnie użytkowane przez spacerowiczów, osoby uprawiające sport, rowerzystów oraz dzieci. Pojazdy elektryczne mogłyby powodować dodatkowy tłok i stanowić zagrożenie dla osób poruszających się po parku – argumentuje Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (3)

25-08-2021 10:29:47
Jaro77
Tak będziemy pracować do 20 a potem pojedziemy od razu po towar!Do naszych radnych mam pytanie gdzie wy takie inteligentne książki kupujecie?
24-08-2021 17:28:10
emeryt
Kupcy na rynku pracują do godz. 17 - 18 więc pan Janowski jak zwykle kłamie. Dlaczego nie zgodzono się na samochodziki dla dzieci, są bezpieczniejsze niż rowerzyści. Właściwie rowerzyści mają swoje drogi wokół Areny, to nie muszą poruszać się po alejkach.
24-08-2021 14:57:04
Ania
Jak wyobrażacie sobie ustawienie na drodze 3 lub nawet 4 pasmowej: zawężenia, wyspy azylu, odgięcia torów jazdy? To jest techniczne niemożliwe. Rozwiązanie jest jedno, skuteczne i sprawdzone przy ulicy Głogowskiej - zwężenie do 1 pasa ruchu. Dodatkowym atutem będzie miejsce na nowe, piękne ścieżki rowerowe oraz pasy zieleni. Radni - czas na projekt i do roboty ku chwale poprawy bezpieczeństwa!

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sprzętu, wyposażenia i odzieży sportowej

16

paź

do 17-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Forum Fryzjerstwa "LOOK"
Forum Kosmetyki "beautyVISION"

17

paź

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

18

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W programie m.in.: Chopin, Prokofiew, Rachmaninow, Piazzola, Jobim i Moniuszko na jazzowo

20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Chorwacja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: