Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bp. Balcerek: "Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bp. Balcerek: "Dziękujemy lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym"
15-02-2021 01:03   Janusz Ludwiczak
– Dziękujmy służbie zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym. Ich praca jest przedłużeniem leczących rąk Chrystusa – mówił biskup Grzegorz Balcerek podczas niedzielnej mszy św. w kościele Matki Boskiej Bolesnej.

W niedzielę o godz. 11:00 w kościele Matki Boskiej Bolesnej biskup Grzegorz Balcerek odprawił mszę świętą w ramach archidiecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego. Nabożeństwo było transmitowane w TVP3 Poznań.

"Chrystus, jako jeden z elementów swojego testamentu, jako istotę swojego nauczania zostawił nam troskę o chorych. Ustanowił sakrament namaszczenia chorych, którego owocem jest ulga w cierpieniu duchowym, a czasami wręcz uzdrowienie ciała" – mówił w homilii biskup Grzegorz Balcerek.

W trakcie kazania biskup Grzegorz Balcerek podziękował pracownikom służby zdrowia.

"Dziękujmy służbie zdrowia: lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim, którzy służą chorym. Ich praca jest przedłużeniem leczących rąk Chrystusa. Dziękujemy Caritas za pomoc, organizację wolontariatu, pomoc osobom chorym i samotnym.
Nigdy dosyć sił i czasu poświęconego chorym. Troszcząc się o chorych, troszczmy się także o ich dusze, by mieli kontakt z kapłanem, by przyjmowali sakramenty święte"
– mówił bp Grzegorz Balcerek.

Pod koniec eucharystii odprawione zostało specjalne błogosławieństwo lourdzkie dla chorych i osób w jesieni życia.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Dzień ten obchodzony jest 11 lutego, w święto Matki Bożej z Lourdes.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: