Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tragedia w kościele przy Stolarskiej. Ksiądz odebrał sobie życie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tragedia w kościele przy Stolarskiej. Ksiądz odebrał sobie życie
21-01-2021 13:37   Janusz Ludwiczak
W środę jeden z księży popełnił samobójstwo w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej. To były wikariusz, który wcześniej był się wyspowiadać.

Zwłoki znalazła jedna z parafianek, o czym informuje "Głos Wielkopolski". Ksiądz był byłym wikariuszem w Parafii Michała Archanioła, doskonale znał go proboszcz. W ostatnim czasie pełnił posługę duszpasterską w jednej z podpoznańskich parafii.

– "To ogromna tragedia. Wszyscy jesteśmy w szoku i zastanawiamy się, dlaczego do tego doszło. To był bezkonfliktowy ksiądz. Był wikariuszem w naszej parafii, a potem poszedł służyć do innej parafii. Nie miałem z nim dużego kontaktu. Zadzwonił do mnie, że chciałby się wyspowiadać i przyjechał do kościoła. Niedługo po spowiedzi przybiegła parafianka, że w przedsionku powiesił się ksiądz. Każdy z nas zastanawia się, czy można było coś zrobić, żeby tego uniknąć. Podczas spowiedzi nie zapaliła mi się żadna lampka w głowie. Nic na to nie wskazywało" – powiedział "Głosowi Wielkopolskiemu" ks. Eugeniusz Guździoł, proboszcz parafii św. Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej.

Policja wykluczyła udział osób trzecich, nie było to zdarzenie o charakterze kryminalnym.

Ks. Marian Kasperek święcenia kapłańskie przyjął 26 maja 1994 r. W Parafii Michała Archanioła przy Stolarskiej wikariuszem był przez niespełna rok - od października 2012 do 1 lipca 2013 r., potem został mianowany proboszczem Parafii św. Michała Archanioła w Chwałkowie Kościelnym.

1 grudnia 2020 r. objął probostwo w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gulczu, jednak po krótkim okresie został przeniesiony do parafii pw. św. Marcina w Kaczkowie (gm. Rydzyna). Z dniem 20 stycznia miał zostać skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Świętej Trójcy na poznańskim Dębcu.

Jak poinformowała Archidiecezja Poznańska we wtorek, 26 stycznia o godz. 11:00 w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kostrzynie odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa, po niej pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Cmentarnej w Kostrzynie.


Fot: Janusz Ludwiczak

#stop hejt
Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: