Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Rynku Łazarskiego najważniejszym wydarzeniem minionego roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Rynku Łazarskiego najważniejszym wydarzeniem minionego roku
18-01-2021 00:00   Janusz Ludwiczak
33,72% naszych Czytelników biorących udział w plebiscycie "ŁAZARZ2020 – dzielnicowe podsumowanie roku" uznało, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było rozpoczęcie przebudowy Rynku Łazarskiego. Wśród osób biorących udział w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze łazarskie 2021".

W 7. dniu 2020 roku zaprosiliśmy Państwa do udziału w naszym plebiscycie, który zorganizowaliśmy już po raz jedenasty. Wybraliśmy 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w minionym roku na Łazarzu.

Wiadomo, że najważniejszym tematem 2020 roku była pandemia koronawirusa, która dotknęła nas wszystkich. W naszym plebiscycie wybraliśmy jednak wydarzenia typowo lokalne.

Uczestnicy naszego plebiscytu uznali, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było rozpoczęcie przebudowy Rynku Łazarskiego (33,72% głosów
4 lutego ruszyła przebudowa Rynku Łazarskiego. Kupcy przenieśli się na tymczasowe targowisko, które powstało na boisku Zespołu Szkół Muzycznych między Głogowską i Kasprzaka. Podczas prac odkryto monety z XVII i XVIII wieku oraz z okresu pruskiego, a także elementy mundurów wojskowych i strojów urzędników, pociski, porcelanę czy korki od butelek z napisami lokalnych producentów. Natrafiono również na dwa schrony przeciwlotnicze z połowy XX wieku. Przebudowa Rynku Łazarskiego ma zakończyć się jesienią.

Na drugim miejscu znalazło się wydarzenie: Strefa płatnego parkowania wkracza na Łazarz (20,93% głosów):
Pierwotnie miała ruszyć 1 października, jednak nastąpi to dopiero od lutego 2021. Zanim to nastąpi wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu i zamontowane zostaną parkomaty. Rozpoczęły się prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na Łazarz. Kierowcy muszą liczyć się z przeparkowywanie aut.

Z kolei trzecim najważniejszym wydarzeniem 2020 roku na Łazarzu było zwężenie Głogowskiej (15,12% głosów):
W październiku ulica Głogowska została zwężona do jednego pasa ruchu. Wydzielone zostało torowisko tramwajowe, a po prawej stronie pojawiła się droga rowerowa.

Wśród uczestników plebiscytu i osób głosujących rozlosowaliśmy "Kalendarze łazarskie 2021", który zdobią zdjęcia Łazarza z XIX i XX wieku z okazji 120. rocznicy przyłączenia Łazarza do Poznania.

Pełne wyniki plebiscytu i lista laureatów na stronie www.plebiscyt.lazarz.pl


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: