Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można parkować pod Areną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można parkować pod Areną
17-12-2020 06:30   Janusz Ludwiczak
Od piątku uruchomiony zostanie tymczasowy parking pod Areną, który ma ułatwić zostawienie samochodu na czas prowadzonych prac związanych z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na łazarskich ulicach.

Od połowy września trwają prace związane z rozszerzaniem strefy płatnego parkowania na Łazarzu. Nowa organizacja ruchu obowiązuje już m.in. na ulicach: Białej, Niecałej, Szczanieckiej, Drużbackiej, Klonowica, Limanowskiego, Bogusławskiego, Morawskiego, Chociszewskiego, Szymborskiej czy Niegolewskich. W piątek prace prowadzone będą na Wyspiańskiego.

– Wdrażanie tylu zmian wiąże się z koniecznością czasowego opróżnienia ulic z parkujących na nich samochodów, tak aby wykonawcy mogli bez przeszkód wykonać zlecone prac. Kierowcy nie mają dostępu do danej ulicy przez parę dni. Jeśli nie przeparkują samochodu muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu i kosztami. Aby ułatwić mieszkańcom Łazarza funkcjonowanie podczas wdrażania strefy i umożliwić im pozostawianie auta w miejscu nie objętym pracami wyznaczony zostanie parking tymczasowy. Będzie zlokalizowany na utwardzonym terenie przy Arenie. Mieszkańcy Łazarz będą mieli do dyspozycji około 70 miejsc – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Parking pod Areną uruchomiony zostanie w piątek, 18 grudnia. Wjazd i wyjazd możliwy będzie od strony ul. Wyspiańskiego, a parkowanie będzie odbywało się na odgrodzonym terenie przy samej Arenie.

Na taką lokalizację tymczasowego parkingu zgodzili się osiedlowi radni zaznaczając jednak, że teren wokół Areny to ważne miejsce rekreacji dla mieszkańców Łazarza, które może być przeznaczone na parking tylko w tej wyjątkowej sytuacji związanej z wdrażaniem strefy. ZDM planuje wyznaczyć podobny, tymczasowy parking również na Wildzie – dodaje Agata Kaniewska z ZDM.

Parking będzie działał do końca stycznia, czyli do momentu uruchomienia strefy płatnego parkowania, która ma ruszyć 1 lutego 2021 r.


Komentarze (5)

17-12-2020 17:40:52
Cichy
@Ania - sama jesteś kopciuch!
17-12-2020 15:23:42
yuyk
To jest betonpark. Powinni tam zrobić duży parking przy arenie, a pozostałe alejki skuć i zrobić leśne ścieżki.
17-12-2020 14:43:30
toms
@Ania: Wyprowadź się kobieto na wieś i daj żyć innym!
17-12-2020 14:39:59
Ania
Kto pozwolił na wjazd kopciuchów do PARKU?? Skandal!!! Zarząd powinien natychmiast reagować!
17-12-2020 08:58:29
emeryt
To będzie raj dla złodziei.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek muzyczny w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem.

21

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Spektakl dla dzieci pt."O królu Nic Nie Robię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
- organizatorzy proszą o przyniesienie swoich siedzisk (poduszka, karimata, kocyk)
Wstęp wolny pod warunkiem zachowan

24

maj

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: