Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można parkować pod Areną - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można parkować pod Areną
17-12-2020 06:30   Janusz Ludwiczak
Od piątku uruchomiony zostanie tymczasowy parking pod Areną, który ma ułatwić zostawienie samochodu na czas prowadzonych prac związanych z wdrażaniem strefy płatnego parkowania na łazarskich ulicach.

Od połowy września trwają prace związane z rozszerzaniem strefy płatnego parkowania na Łazarzu. Nowa organizacja ruchu obowiązuje już m.in. na ulicach: Białej, Niecałej, Szczanieckiej, Drużbackiej, Klonowica, Limanowskiego, Bogusławskiego, Morawskiego, Chociszewskiego, Szymborskiej czy Niegolewskich. W piątek prace prowadzone będą na Wyspiańskiego.

– Wdrażanie tylu zmian wiąże się z koniecznością czasowego opróżnienia ulic z parkujących na nich samochodów, tak aby wykonawcy mogli bez przeszkód wykonać zlecone prac. Kierowcy nie mają dostępu do danej ulicy przez parę dni. Jeśli nie przeparkują samochodu muszą się liczyć z odholowaniem pojazdu i kosztami. Aby ułatwić mieszkańcom Łazarza funkcjonowanie podczas wdrażania strefy i umożliwić im pozostawianie auta w miejscu nie objętym pracami wyznaczony zostanie parking tymczasowy. Będzie zlokalizowany na utwardzonym terenie przy Arenie. Mieszkańcy Łazarz będą mieli do dyspozycji około 70 miejsc – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Parking pod Areną uruchomiony zostanie w piątek, 18 grudnia. Wjazd i wyjazd możliwy będzie od strony ul. Wyspiańskiego, a parkowanie będzie odbywało się na odgrodzonym terenie przy samej Arenie.

Na taką lokalizację tymczasowego parkingu zgodzili się osiedlowi radni zaznaczając jednak, że teren wokół Areny to ważne miejsce rekreacji dla mieszkańców Łazarza, które może być przeznaczone na parking tylko w tej wyjątkowej sytuacji związanej z wdrażaniem strefy. ZDM planuje wyznaczyć podobny, tymczasowy parking również na Wildzie – dodaje Agata Kaniewska z ZDM.

Parking będzie działał do końca stycznia, czyli do momentu uruchomienia strefy płatnego parkowania, która ma ruszyć 1 lutego 2021 r.


Komentarze (5)

17-12-2020 17:40:52
Cichy
@Ania - sama jesteś kopciuch!
17-12-2020 15:23:42
yuyk
To jest betonpark. Powinni tam zrobić duży parking przy arenie, a pozostałe alejki skuć i zrobić leśne ścieżki.
17-12-2020 14:43:30
toms
@Ania: Wyprowadź się kobieto na wieś i daj żyć innym!
17-12-2020 14:39:59
Ania
Kto pozwolił na wjazd kopciuchów do PARKU?? Skandal!!! Zarząd powinien natychmiast reagować!
17-12-2020 08:58:29
emeryt
To będzie raj dla złodziei.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

maj

do 19-05-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi mebli
"Home Decor" - targi dekoracji i wnętrz

18

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Tunezja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

19

maj

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
90-lecie Parafii Michała Archanioła - msza św., prelekcja ks. Bernarda Kołodzieja, historyka Wydziału Teologicznego UAM o historii parafii

20

maj

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Otwarcie wystawy filatelistycznej "Droga Karola Wojtyły do Watykanu" ze zbiorów Tadeusza Stańczyka

22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: