Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyspiańskiego: Będą wdrażać strefę parkowania, kierowcy muszą przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyspiańskiego: Będą wdrażać strefę parkowania, kierowcy muszą przeparkować auta
17-12-2020 05:41   Janusz Ludwiczak
W piątek i sobotę na ulicy Wyspiańskiego obowiązywać będzie zakaz parkowania. Zmiany mają związek z wprowadzaniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy, którzy nie przeparkują swoich aut musza liczyć się z mandatem karnym i kosztami w wysokości pół tysiąca złotych za odholowanie pojazdu, a także opłatami za postój na parkingu strzeżonych.

Zakaz parkowania obowiązywać będzie od piątku, 18 grudnia na odcinku od Jarochowskiego do Głogowskiej. Prace związane z wdrażaniem strefy płatnego parkowania potrwają dwa dni, chyba, że niesprzyjająca pogoda uniemożliwi wprowadzenie nowego oznakowania poziomego.

– Obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Równocześni zmieni się organizacja ruchu na ulicy Wyspiańskiego.

– Ulicą Wyspiańskiego ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach na odcinku od ul. Jarochowskiego do skweru F. Focha i w jednym kierunku od skweru (po południowej stronie) do ul. Głogowskiej. Z parkowania wyłączona zostanie północna strona ul. Wyspiańskiego na odcinku od ul. Chełmońskiego do ul. Kossaka, a także południowa pomiędzy ul. Kossaka i skwerem F. Focha. Odległości od skrzyżowań i przejść dla pieszych nie pozwoliły na wyznaczenie tutaj miejsc postojowych z wyjątkiem czterech miejsc zastrzeżonych, tzw. „kopert”. Pomiędzy ul. Matejki a Głogowską parkowanie będzie możliwe tylko po północnej stronie ulicy. Na pozostałym odcinku ul. Wyspiańskiego miejsca postojowe zostaną wyznaczone obustronnie. Nie będzie możliwości parkowania w odległości mniejszej niż 10m od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

W dalszej kolejności prace mają być prowadzone m.in. na ul. Grottgera, Kossaka, Siemiradzkiego, Chełmońskiego i Matejki. O zmianach będziemy informować na bieżąco.


Fot: ZDM

ZOBACZ TAKŻE: Dobiega końca przebudowa ulicy Jarochowskiego {◎ GALERIA ZDJĘĆ}

ZOBACZ TAKŻE: Morawskiego i Bogusławskiego będą jednokierunkowe. Na kolejnych ulicach będzie zakaz parkowania

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: