Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Potworowskiego, Morawskiego, Stablewskiego, Bogusławskiego: Kierowcy muszą przeparkować auta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Potworowskiego, Morawskiego, Stablewskiego, Bogusławskiego: Kierowcy muszą przeparkować auta
04-12-2020 15:31   Janusz Ludwiczak
Czwartkowe opady śniegu spowodowały przesunięcie terminu robót związanych z wdrożeniem strefy płatnego parkowania i wprowadzeniem nowej organizacji ruchu. W sobotę nie będzie można parkować na ul. Potworowskiego, a w poniedziałek na Morawskiego. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej ich auto zostanie odholowane, a do tego dochodzą koszty i 100-złotowy mandat.

– Padający śnieg, a później roztopy i mokra nawierzchnia spowodowały, że, w zaplanowanym terminie, nie można było rozpocząć prac na trzech łazarskich ulicach. Prace zostały przesunięte. Zmiana organizacji ruchu na ul. Potworowskiego rozpocznie się w najbliższą sobotę 5 grudnia, a na ul. Chociszewskiego i Szymborskiej dopiero 11 grudnia. W każdym z tych miejsc roboty powinny potrwać jeden dzień. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie miała pogoda – padający deszcz lub śnieg uniemożliwia wykonywanie oznakowania poziomego, również jeżeli opady wystąpiły dzień wcześniej i nawierzchnia jest nadal mokra – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• 5 grudnia (sobota) – ul. Potworowskiego
• 7 grudnia (poniedziałek) – ul. Morawskiego
• od 7 do 10 grudnia – ul. Stablewskiego (cała)
• 8 grudnia (wtorek) – ul. Bogusławskiego
• 11 grudnia (piątek) – ul. Chociszewskiego (cała) i Szymborska
• 14 grudnia (poniedziałek) – ul. Niegolewskich (cała)
• 18 i 19 grudnia – ul. Wyspiańskiego od Jarochowskiego do Głogowskiej.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – informuje Straż Miejska.

Jak przekonuje Zarząd Dróg Miejskich na ulicy Chociszewskiego uporządkowane zostanie parkowanie.

– Ulica pozostanie dwukierunkowa, zachowany zostanie również równoległy sposób postoju. Z parkowania zostaną natomiast wyłączone przestrzenie położone zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h – wyjaśnia ZDM.

Z kolei na ulicy Szymborskiej parkowanie będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy, na miejscach równoległych. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a prędkość będzie ograniczona do 30 km/h.

Natomiast na ul. Potworowskiego wyznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe po obu stronach. W pobliżu skrzyżowania z ul. Bogusławskiego pojawi się "koperta" dla osób z niepełnosprawnościami. Utrzymany będzie istniejący kontraruch rowerowy.


Komentarze (1)

05-12-2020 23:22:23
Mieszkaniec
Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o zapewnieniu na czas remontu jakiegoś tymczasowego parkingu dla aut (choćby przy Arenie). Najłatwiej powiesić znaki, wetknąć kartki za wycieraczki i kazać przeparkować. Pytanie tylko gdzie??? I tak już wiele miejsc parkingowych zostało zlikwidowanych. Walka ze zmotoryzowanymi trwa nadal... Pozostaje nadzieja, że kiedyś ktoś posprząta ten bałagan.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: