Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicach
02-12-2020 06:43   Janusz Ludwiczak
W środę wprowadzony został tymczasowy zakaz parkowania na fragmencie ulicy Matejki. W czwartek nie będzie można parkować na Chociszewskiego i Szymborskiej, a w piątek na Morawskiego. Zmiany mają związek z wdrażaniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej ich auto zostanie odholowane, a do tego dochodzą koszty i 100-złotowy mandat.

Zakaz parkowania zostanie wprowadzony na następujących ulicach:
• 2 grudnia (środa) – ulica Matejki od Niegolewskich do Berwińskiego
• 3 grudnia (czwartek) – ul. Chociszewskiego (cała) i Szymborska
• 4 grudnia (piątek) – ul. Potworowskiego
• 7 grudnia (poniedziałek) – ul. Morawskiego i Stablewskiego (cała)
• od 7 do 10 grudnia – ul. Stablewskiego (cała)
• 8 grudnia (wtorek) – ul. Bogusławskiego
• 14 grudnia (poniedziałek) – ul. Niegolewskich (cała).

Zmiany mają obowiązywać jeden dzień, chyba, że pogoda uniemożliwi wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Kierowcy powinni przeparkować samochody, inaczej grozi im mandat, pół tysiąca złotych za odholowanie auta i opłata 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym.

– Podczas prac na wszystkich trzech ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Ponadto każdorazowo za wycieraczki aut parkujących w rejonie planowanych prac trafiają ulotki informujące o konieczności przeparkowania pojazdu. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 500 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską – informuje Straż Miejska.

Jak przekonuje Zarząd Dróg Miejskich na ulicy Chociszewskiego uporządkowane zostanie parkowanie.

– Ulica pozostanie dwukierunkowa, zachowany zostanie również równoległy sposób postoju. Z parkowania zostaną natomiast wyłączone przestrzenie położone zbyt blisko skrzyżowań lub przejść dla pieszych. Wyznaczone zostaną trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na całej ulicy obowiązywać będzie ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h – wyjaśnia ZDM.

Z kolei na ulicy Szymborskiej parkowanie będzie możliwe tylko po wschodniej stronie ulicy, na miejscach równoległych. Wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a prędkość będzie ograniczona do 30 km/h.

Natomiast na ul. Potworowskiego wyznaczone zostaną równoległe miejsca parkingowe po obu stronach. W pobliżu skrzyżowania z ul. Bogusławskiego pojawi się "koperta" dla osób z niepełnosprawnościami. Utrzymany będzie istniejący kontraruch rowerowy.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: