Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Radna Lidia Dudziak odwołana - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Radna Lidia Dudziak odwołana
02-12-2020 06:13   Janusz Ludwiczak
Radna Lidia Dudziak została odwołana ze stanowiska przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.

Jednym z powodów odwołania radnej Lidii Dudziak z funkcji przewodniczącej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki jest wpis na portalu społecznościowym facebook o treści: "To jest zwyrodniała swołocz opętana przez diabła" w związku z protestami po wydaniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w sprawie przepisów aborcyjnych.

– Podczas ostatnich protestów społecznych radna Lidia Dudziak pozwoliła sobie na obraźliwe komentarze pod adresem protestujących: tu cytat "zwyrodniała swołocz opętana przez diabła". Niestety w przypadku radnej nie jest to pierwszy raz, kiedy przekracza granice przyzwoitości. W przeszłości również zdarzały się jej kontrowersyjne wypowiedzi. Uważamy, że niedopuszczalne są głosy o wydźwięku hejtu, pogardy, szykanowania, mowy nienawiści, czy wykluczenia – argumentował radny Bartłomiej Ignaszewski z Koalicji Obywatelskiej.

– Moja wypowiedź odnosiła się do konkretnego zdarzenia, kiedy to w kościele nastąpiła profanacja najświętszego sakramentu. Nie chodziło mi o protesty, sama jako działaczka społeczna protestowałam wiele razy. Łączenie tego z moją pracą na rzecz sportu to dwie różne rzeczy – tłumaczyła radna Lidia Dudziak.

W obronie radnej stanęli inni radni.

– Nie wiem, czy ktoś powiedział, że źle prowadzi komisję. Jeśli są zastrzeżenia, chciałbym uzyskać dodatkowe informacje. Gdy wchodziłem do rady miasta, sądziłem, że będziemy się oceniać na podstawie merytoryki – przekonywa radny Mateusz Rozmiarek.

– Chyba nie o to chodzi, by Lidkę upokarzać mówiąc, że źle prowadzi komisję? Chwalił ją wiceprezydent Solarski i wiceprezydent Guss. Nie ma bardziej zaangażowanej w sport osoby. Zaczynamy się ośmieszać. To jest cyrk – dodała radna Halina Owsianna z nowego klubu Wspólny Poznań.

Za odwołaniem radnej Lidii Dudziak było 9 radnych Koalicji Obywatelskiej. Przeciw było 7 radnych PiS oraz klubu Wspólny Poznań. Póki co nie wybrano nowego przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (3)

02-12-2020 10:51:00
emeryt
Nie od dziś wiadomo, że osoba publiczna musi ważyć słowa nawet te wypowiadane "prywatnie".
02-12-2020 09:19:22
Qshu
Co za wspaniała wiadomość. Poranna kawa od razu smakuje lepiej. Prostakom mówimy won!
02-12-2020 08:46:49
DDD
Może czas na emeryturę? Społecznikiem można byc i poza Radą Miasta. Może czas na młodsze pokolenie...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: